oldalak

2022. március 31., csütörtök

Christina Lauren: Nem mézes hetek


A könyv elolvasása után tudtam meg, hogy nem egy szerző, hanem egy népszerű szerzőpáros írta. Egy legjobb barátnő páros, ami egy nagyon érdekes helyzet, és mindig kíváncsi vagyok, hogy ilyenkor hogyan születik meg a történet. Felosztják egymás között a fejezeteket, vagy a szereplőket, a helyszíneket az eseményeket? Vagy közösen kitalálják a fő csapásvonalakat és külön-külön megtöltik tartalommal.

Kíváncsi vagyok, ha ezt előre tudtam volna, akkor hogy olvasom a könyvet. Figyelve erre és próbálva kitalálni, hogy melyikőjüket olvasom éppen, vagy azért már egy összeszokott szerzőpárosnál ez nem észrevehető? De talán jobb is, hogy nem tudtam, így teljesen a történetre koncentrálhattam. 

2022. március 29., kedd

Megyeri Szabolcs: Zöldfűszerek


Termesztéstől felhasználásig


A könyv szerzője, Megyeri Szabolcs kertészmérnök diplomájának megszerzése után nyugati kertészetekben és arborétumokban szerzett tapasztalatokat. Hazatérése után nyugati szemléletű kerttervezéssel és kertépítészettel kezdett el foglalkozni. Azt szeretné, ha a kertészkedést örömforrásként élnék meg az emberek.

Szeretné a hazai klímához alkalmazkodó növényeket meghonosítani és kerülni a tájidegen és nem hazánkba való növényeket. Könyvében a fűszernövények termesztését és felhasználhatóságát mutatja be az alapoktól kezdve.

2022. március 24., csütörtök

Sarah Winman: Csendélet


Évekkel ezelőtt teljesen véletlenül akadtam a szerző Amikor isten nyúl volt című könyvére és azonnal nagy kedvencem lett. Éppen ezért meglepett, hogy a Bádogember című regénye miért nem okozott ugyanolyan hűha érzést. Tetszett, jó volt, de nem rabolta el a szívemet.

Sokáig nem is esett le nekem, hogy a Csendélet írója ugyanaz a Sarah Winman, aki az Amikor isten nyúl volt történetet írta, de mindig gyönyörködtem a borítójában, a nagyszerű kivitelezésében. Fantasztikusan szép, ahogyan a lapok külső élén kirajzolódik a gyönyörű grafika, és ugyanilyen jó volt azt nézni, hogy olvasás közben, amikor a lapok széthúzódtak egymástól, akkor elhalványult. Ez a könyv olyan, hogy egyszerűen örömet okoz a nézése is. 

2022. március 22., kedd

Lizzie Streit: Természetes gyulladáscsökkentők

 

Gyümölcsök, zöldségek, receptek az egészséges immunrendszerért


Sajnos nagyon sok ember már csak akkor tesz valamit az egészségéért, amikor szembesült valamilyen egészségügyi problémával.

Mennyivel jobb lenne, ha már előtte is oda tudnánk figyelni bizonyos dolgokra, elhagyni vagy csökkenteni a nem túl egészséges ételeket, és jelentős mennyiségben fogyasztani azokat a szuper élelmiszereket, amelyek segíthetnek egészségünk megtartásában, valamint abban, hogy akár gyógyszerek nélkül visszaállítsuk szervezetünk egyensúlyát.

2022. március 21., hétfő

Rachel Givney: Szerelmes Jane


Mi történne, ha Jane Austen felbukkanna napjainkban és ... szerelembe esne?

Legelőször is azt kell elmondanom, hogy nem olvastam még egyetlen Jane Austen könyvet sem. Ami könyvmolyként meglepőnek tűnik még saját magamnak is. Ettől függetlenül nem ismeretlen számomra Jane Austen, mert több róla szóló könyvet is olvastam és láttam  regényeiből készült filmeket. Már régóta tervezek olvasni tőle és nem is halogatom sokáig. 

A Szerelmes Jane egy időutazós történet, és ha azt mondom, hogy Az időutazó felesége és Stephen King 11/22/63 című regénye a kedvenceim közé tartozik, akkor nyilvánvaló, hogy szeretem az időutazós történeteket. Ezt a könyvet is nagyon szerettem. 

2022. március 17., csütörtök

Bucsi Mariann: Ébredés


Sokáig halogattam ennek a bejegyzésnek az írását. Van egy-két könyv, amiről annak ellenére, hogy végigolvastam, megérintett és erős érzelmeket váltott ki belőlem, sosem írtam értékelést. Egyik nap magam elé vettem, hogy írok róla, másnap félretettem, hogy képtelen vagyok rá, harmadik nap megint elővettem, majd félretettem ismét. Ez a könyv is majdnem erre a sorsra jutott. Sokat gondolkoztam azon, hogy miért.

Rájöttem, hogy vannak témák, amelyek annyira megérintenek, annyira beleélem magam, mert a környezetemben, az ismerőseim között vagy akár a saját életemben jelen volt valahogyan, hogy az erről szóló könyvekről nagyon nehezen tudok írni. De megpróbálom, mert nagyon fontos témáról szól ez a könyv, és sokan nem is sejtik, nem ismerik a bántalmazó kapcsolatok mozgatórugóit. 

2022. március 16., szerda

Csíkos - pöttyös olvasások


Dénes Zsófia: Zrínyi Ilona

Ezt a könyvet a csíkos-pöttyös könyveim közül választottam ki,  Akli Miklós után Zrínyi Ilonával is megismerkedtem közelebbről. Őszintén bevallom, hogy Zrínyi Ilonáról nem voltak naprakészek az információim, így, mielőtt hozzáláttam az olvasáshoz, Wikipédián felfrissítettem a tudnivalókat. 

Zrínyi Ilona II. Rákóczi Ferenc édesanyja volt, Ilonát az esküvője napján ismerjük meg, amikor...

2022. március 11., péntek

Sheila Norton: Oliver


A macska, aki megmentette a karácsonyt

Nekem ugyan karácsony után akadt kezembe a könyv a könyvtárban, de remek ünnepváró olvasmány is lehet, érdemes felvenni a karácsony előtti hangolódásra való könyveslistánkra. 

Lehet olvasni azonban karácsony nélkül is bármikor, mert egy nagyon kedves, bájos, szívet-lelket megmelengető olvasmány. Cicásoknak pedig tényleg kötelező könyv, ugyanis Oliver egy olyan macska, aki ért az emberek nyelvén, csak azt nem érti, hogy az emberek miért nem bírtak még megtanulni macskául. Nem olyan bonyolult, ha neki sikerült az emberek nyelvét elsajátítani, akkor nekik sem lehet olyan nehéz ez fordítva.

2022. március 10., csütörtök

76 vegán élettörténet 2.

 

A 76 vegán élettörténetről, ennek a kötetnek az első részéről szóló bejegyzésemet már olvashattátok a blogon, IDE KATTINTVA találjátok meg.

A bejegyzés megjelenése után keresett meg a könyv szerkesztője Kertész Róbert Tibor, hogy tervben van egy második kötet is, és örülne, ha én is elmondanám benne a saját történetemet. Nagyon örültem és boldogan tettem eleget a felkérésének, hogy elmeséljem, miért lettem vegán, hogyan sikerült megvalósítanom az elhatározásomat és milyen eredményeket értem el, mi változott azóta az életemben.

2022. március 4., péntek

Janet Skeslien Charles: A párizsi könyvtár


Ha egy könyv címében szerepel a könyvtár, könyvesbolt, könyv szó, akkor nálam már várólistára kerül. Ez amolyan könyvmoly dolog szerintem és vagyunk így még biztos nem kevesen. Persze, ez nem mindig elég ahhoz, hogy a végén is elégedetten tegyük le a könyvet, nem garancia arra, hogy egy komoly érzelmeket kiváltó, megindító, emlékezetes történetet kapjunk, de az ígéret ott van benne. 

A párizsi könyvtár azonban abba a kategóriába tartozik, ahová az abszolút 5 csillagos könyveket sorolom, ugyanis érzelmek sorát váltotta ki belőlem, szórakoztatott, meghatott, teljesen otthon éreztem magam a párizsi Amerikai Könyvtárban és szíven ütöttek a háború okozta történések.

2022. március 1., kedd

Silingi Terézia: Ómama nyaklánca


Igazi családregény

Mit nem adnék azért, ha ennyi időre vissza tudnám vezetni és meg tudnám ismerni családom történetét, mint ahogy Silingi Terézia tette. Ez a családregény bármelyikünk regénye lehetne, és ha nem tudjátok saját családotok történetét úgy 150 évnyire visszavezetni, akkor szeretettel ajánlom ezt a könyvet, mert az Ómama nyakláncával egy szépséges időutazást tehetünk a múltba, és megismerhetjük azt a világot, azt a kort, amelyben a mi őseink, a mi szeretteink is éltek. 

A címben említett nyaklánc generációkon át vándorol a család nőtagjai között, mintegy erre a láncra fűzte fel ezt a csodálatos történetet Silingi Terézia, aki maga is szereplője ennek a könyvnek.