oldalak

2021. június 30., szerda

Gyerekkönyvek nyárra


Ebben a bejegyzésben ismét egy válogatást olvashattok, amelyben a hét-tíz éves korosztálynak és a kamaszoknak is találtok egy-egy olvasnivalót.

Szeretném azt hinni, hogy nyáron még többet olvasnak az emberek, a felnőttek és a gyerekek is, és a felnőttek is többet olvasnak a gyerekeknek, mert talán szabadságon vannak, nyaralnak és egy könyv mindig és bármikor jól jöhet, valamint a gyerekek is gyakrabban vesznek a kezükbe könyvet. 

Mind a három könyvet jó szívvel ajánlom, garantáltan jó szórakozás. 

2021. június 29., kedd

Samantha Vérant: Sophie Valroux titkos francia receptjei


A Next21 Kiadótól az első olvasásom Sophie Valroux története. A kiadó a 21.Század Kiadó új testvérkiadója és szuper könyvekkel készülnek, már előre látom, hogy jó részüket olvasni fogom. Szívesen írnám azt, hogy mindet, de ahhoz kellene egy Harry Potter-féle időnyerő készülék. 

Kinéztem már jó pár könyvet az előkészületben lévők közül is, remek történetek vannak kilátásban a kiadónál, szépséges, hangulatos borítókkal, IDE KATTINTVA ti is megnézhetitek.

2021. június 28., hétfő

Márai Sándor: A négy évszak


A Füveskönyvet már sok-sok évvel ezelőtt olvastam, így most összehasonlítást egyáltalán nem tudok végezni. Ezt a könyvet úgy nagyjából 8-9 hónapig olvastam. Mindig csak egy kicsit, az ősz viszont éppen őszre esett, így talán még jobban megérintettek bizonyos részek.

A könyv tele van jelölőkkel, nagyon sok mindenről úgy éreztem, mintha nekem írta volna Márai. De azt is tudom, hogy sokan lehetnek így vele, és éppen ebben rejlik a sikere, hogy mindenkihez szól, miközben magáról és a saját tapasztalatairól, élményeiről, gondolatairól ír. 

2021. június 23., szerda

Dekameron projekt


29 új novella a járvány idejéből

A The New York Times válogatása

Ahogy általában a novellagyűjteményekről elmondható, volt, amelyik nagyon tetszett, volt, amelyik egyáltalán nem és a kettő között is elhelyezkedett jónéhány novella. 

Ezeket a novellákat a The New York Times felkérésére írták a szerzők, akik közül 4-5 nevet ismertem, olvastam már tőlük, de a többiek ismeretlenek voltak.

A novellák a vírus korai időszakában születtek, így azok az élmények mozgatták meg a szerzők fantáziáját, amit addig az időig átéltek és abból születtek ezek az időnként szürreális, helyenként pedig teljesen hétköznapi novellák. 

2021. június 22., kedd

Gill Hornby: Austen kisasszony


Több, mint négy éve olvastam Gill Hornby És most együtt című könyvét, amiről elolvashatjátok ti is a bejegyzésemet IDE KATTINTVA.

Már akkor elhatároztam, hogy Gill Hornbyt figyelemmel követem, mert nagyon szerettem a stílusát, a gondolatait és a karaktereit. 

És akkor jött az Austen kisasszony, ami a finom szépségű borítójával azonnal levett a lábamról, és Gill Hornby neve jelentette számomra a biztosítékot, hogy valami különleges élményre számíthatok.

Így is lett, nagyon szerettem olvasni a történetet, amelyben a főszerepet Cassandra Austen kapta, de imádott húga, Jane életéről éppen annyira szólt, mint nővéréről és kiterjedt családjukról. 

2021. június 21., hétfő

Gyerekek, nyár, könyvek!

Öt remek gyerekkönyvet gyűjtöttem össze ebben a bejegyzésben, vannak köztük újak és régiek is, de mindegyik tökéletes kikapcsolódást nyújt a nyári pillanatokra, szuper társak a gyerekekeinkkel közösen eltöltött órákra, délutánokra, akár a nyaralás nyugalmas időszakára.

Nyulász Péter: Medvers

A baba bab sorozatból már két könyvecskével találkoztam, EBBEN a bejegyzésben elolvashatjátok, mit írtam róluk. 

2021. június 17., csütörtök

Laurie Frankel: Mindig ez van


Ez egy erősen elgondolkodtató regény Claude-ról és családjáról. Claude 5 éves, négy nagyobb fiútestvére van, és rendezett, boldog családban nevelkedik, intelligens szülőkkel. Így lehetett a története olyan, amilyen lett. A szerző állítása szerint nem a saját története, de ugyanebben az élethelyzetben van, az ő gyermeke Claude-hoz hasonló, azaz valamikor kisfiú volt, most pedig lány. 

Tehát ha nem is a saját története, de a saját tapasztalatait, a saját megélt élményeit is megírta ebben a könyvben, sok más hasonló sorsú család tapasztalatai mellett. Bár azt állítja a könyv végén, hogy ezek nem az ő tapasztalatai, nem a gyermeke tapasztalatai és nem a gyermeke története, de én ennek ellenére is azt gondolom, hogy Laurie Frankel nem biztos, hogy írt volna ezzel a témával foglalkozó könyvet, ha nem jár ő is hasonló cipőben.

2021. június 15., kedd

Kőrösi Zoltán: Milyen egy női mell?


Hazánk szíve

Első könyvem Kőrösi Zoltántól, már régóta terveztem, hogy elolvasom. Végül nem elolvastam, hanem hangoskönyvben meghallgattam. Úgy láttam a molyos értékelésekben, hogy olvasva is egy nagyon jó könyv, de én azt mondom, hogy vannak könyvek, amelyek meghallgatva is fantasztikusak lehetnek.

Kőrösi Zoltán könyve egyszerűen magával ragadó volt hangoskönyv formában, valószínűleg köszönhető ez a két nagyszerű színésznek, akik felváltva előadták a történetet.

2021. június 11., péntek

Blogfaggató Dórival és Ákossal

Fotó: Nimba Photo by Kisfalusi Niki

A közelmúltban írtam Dóri és Ákos könyvéről, amit azóta is imádok és már sok receptet elkészítettem belőle, IDE KATTINTVA elolvashatjátok a bejegyzést. Ez egy vegán szakácskönyv, de mindig hangsúlyozom, hogy a nem növényi étrend szerint étkezőknek is ajánlom a vegán szakácskönyveket, hiszen mindenki eszik  hús nélküli ételeket is a hétköznapokban. Dóri és Ákos könyve pedig jórészt nem csak szimplán vegán ételeket tartalmaz, hanem egészséges vegán ételeket.

Nagyon örültem, amikor igent mondtak a megkeresésemre és válaszoltak a kérdéseimre. Alaposan kifaggattam őket. Sokat tanultam a válaszaikból, jókat mosolyogtam és minden szavukat meg tudom erősíteni az étkezést illetően. Engem is ért egy hatalmas sikerélmény ezzel kapcsolatban, amiről majd egy külön bejegyzésben fogok beszámolni. Na de lássuk Dórit és Ákost. 

2021. június 10., csütörtök

Jane Corry: Hiba volt


Amikor elkövetünk egy hibát, legtöbbször ki tudjuk javítani. Tanulunk belőle, legközelebb talán már nem követjük el, de általában nem történik végzetes dolog a következtében. De mi van akkor, ha olyan hibát követünk el, amikor nincs visszaút? Egymás után jönnek a hibák, az egyik hozza a másikat, és egyszerűen nem lehet szabadulni belőle, az események megállíthatatlanul száguldanak valami végzetes felé.

Jane Corry könyvében két női főszereplő életébe nyerhetünk betekintést. Poppy Page életébe, aki a történet elején elkövet egy hibát, ami majd később az események kibontakozásával valaki számára végzetes lesz.

2021. június 9., szerda

Alex Pavesi: Ny8lc nyomozó


Az egész könyv éppen annyira különös, mint a benne szereplő történetek. Olvasás közben végig valami nyugtalanság fogott el, valami furcsa érzés motoszkált bennem, és sokszor az is megfordult a fejemben, hogy nem-e attól van rajtam ez a szokatlan hangulat, mert tulajdonképpen nem is tetszik a történet. 

Később rájöttem, hogy nem, mert minden furcsaságuk ellenére én szerettem olvasni ezeket a történeteket, még úgy is, hogy azt éreztem, hogy valami nem kerek, nem egész és nem következetes a történetekben. 

2021. június 8., kedd

Tíz nap a Balaton-felvidéken koncertekkel, előadásokkal, kiállításokkal, túrákkal

Fotó: Balogh Gábor

30. Művészetek Völgye - Kapolcs, Taliándörögd, Vigántpetend

Az elmúlt héten egy sajtótájékoztatón jártunk, ami sajnos meglehetősen ritka esemény a blog életében, hiszen Budapesttől 200 kilométernyire élünk, a legtöbb hasonló eseményt és könyvbemutatókat pedig itt rendezik meg, de most úgy alakult, hogy egyébként is terveztünk programot a fővárosban, így nagy örömmel időzítettük a Művészetek Völgye sajtótájékoztatójának napjára a dolgot. Nagyon be vagyunk már sózva, alig várjuk a július 23-át, a sajtótájékoztatón egy kicsit már megidéződött, hogy mennyi minden jóság vár majd ránk.

2021. június 7., hétfő

Mary Biles: CBD


Nélkülözhetetlen útmutató a CBD olajhoz


Napjainkban bármire kaphatunk gyógyszert és természetesen van, amikor nagy szükség is van rá, mert életmentő lehet. Biztos sokan tapasztalták már azonban azt is, hogy esetenként az orvosnak egyszerűbb felírni valamit, minthogy egy alaposabb kivizsgálásra küldené el a páciensét és a probléma gyökerét keresné meg. 

Az emberek többsége pedig engedelmesen bekapkodja a gyógyszereket, sokszor nem számolva a mellékhatásokkal, amikre később újabb gyógyszereket kap, ami más problémákat okoz, azokra pedig újabb és újabb gyógyszereket és máris benne van egy ördögi körben. 

2021. június 1., kedd

Jesztl József - Lencse Máté: Lovagi ujjtorna


A szerzőpárossal már találkoztam, EBBEN a bejegyzésben írtam egy előző játékoskönyvükről, amit ugyanez a fantasztikus hármas alkotott meg. Most is Vörös Judit a könyv illusztrátora, nagyon szép megjelenésű lett mind a borító, mind a játéktáblák. Kellően színes, vidám és játékos, de mégsem annyira, hogy a játéktól elvonná a figyelmet. 

A Lovagi ujjtorna fantasztikus cím és koncepció, mert arra épül az összes játék, hogy az ujjakkal, mindenféle egyéb eszköz nélkül lehessen játszani. Ennek nagyon sok előnye van. Egyrészt bármikor, bárhová magunkkal vihetjük, ahová a gyerekeinkkel megyünk, csak bedobjuk a táskába, nem kell mellé keresgélni semmit, kézen fogjuk a gyereket és már indulhatunk is.