2020. április 30., csütörtök

Dr. Philipp Schott: Egy kisállatrendelő hétköznapjai


Vidám történetek kutyákról, macskákról és más állatfajtákról

A könyv alcíméhez rögtön hozzá is teszem: és gazdikról, mert sok esetben a gazdi játssza a főszerepet kutyája különcségeiben és betegségeiben, és az állatorvosnak legalább annyira kell érteni a gazdikhoz, mint az állataikhoz. Mindenképpen tudni kell beszélni a nyelvükön, megtalálni a hozzájuk vezető utat, és az már fél siker az állataik gyógyításában is.

Ezt támasztja alá Dr. Philipp Schott állatorvos is, aki könyvében először a kisállatrendelő állatorvosát, azaz magát mutatja be. Megtudhatjuk, hogy állatorvosi munkája mellett mindig is írt az utazásairól, írt mesekönyveket és novellákat, de eszébe sem jutott, hogy akár a munkájáról is írhatna.


2020. április 29., szerda

Owen Jones: Ornamentika


Egyedülálló gyűjtemény több mint 2300 klasszikus mintával

Ez egy nagyon különleges és szépséges könyv. A szerzője Owen Jones a brit képzőművészet meghatározó alakja, welsi származású volt, de Londonban született 1809-ben. 16 évesen Lewis Vulliamy tanítványa lett, aki a kor egyik tehetséges építésze volt, majd tanulmányai végeztével 1830-ban európai körútra indult, járt Franciaországban és Olaszországban, majd Görögországban, Törökországban és Egyiptomban. 

Ez az utazás keltette fel érdeklődését az iszlám építészet iránt, ami később az egész pályáját meghatározta. 

2020. április 27., hétfő

Gárdos Péter: Hajnali láz


Ez a történet a csodák története. A szerelem, az élet, a kitartás, az újrakezdés és a remény csodája. Felkavaró, szívmelengető, elszomorító és reményt keltő.

Amit még nagyon fontos tudni róla, az az, hogy igaz. Gárdos Péter szülei megismerkedésének és szerelmének történetét írta meg. A szerző sokáig csak annyit tudott szülei megismerkedéséről, hogy holokauszt túlélőként levelezni kezdtek egymással. Édesanyja, édesapja halála után átadta Gárdos Péternek ezeket a felbecsülhetetlen értékű leveleket, akit szülei története a Hajnali láz megírására késztetett.

2020. április 26., vasárnap

Kápráztató


A Kápráztató egy művészeti tér, egy galéria, ahol szépségeket találhattok majd. Olyan szépségeket, amelyek engem kápráztattak el elsőként, de remélem benneteket is el fognak. Lesz itt gyönyörködnivaló a szemnek, a léleknek, a szívnek, lesznek képek, versek, rövid írások, novellák.

Ma egy olyan illusztrátort mutatok be nektek, aki már nagyon régen elkápráztatott bennünket. Lassan már két éve lesz ennek, a bizonyítéka pedig a blogfejlécünk, amit Lénárt Lívia készített nekünk. Már figyelemmel követtem egy ideje a facebook oldalát, amikor egy csodálatos könyvespolcos, könyves illusztrációt láttam meg egyik nap. Akkor írtam neki és kérdeztem meg, hogy nem készítene-e a blognak hasonló stílusban egy blogfejlécet. 




2020. április 23., csütörtök

Gabriel Tallent: Drága kis szívem


Nem tudom, mire számítottam, amikor a könyv címét elolvastam, de biztosan nem erre. Ez egy kőkemény történet, megrázó, fájdalmas, borzasztó. Amikor olvastam, úgy éreztem, mintha valami nehéz súly lenne a mellkasomon, és még bizonygattam is magamnak az elején, hogy biztosan nem jól értem azt, ami történik. 

De sajnos jól értettem, és szívem szerint letettem volna a könyvet, mert nehéz volt elviselni, ami Teknőccel történik, de mégsem tudtam letenni, mert bíztam abban, hogy ez nem maradhat így, ez nem mehet sokáig.

2020. április 21., kedd

Gazda Albert-Horváth Viktor-Huncik Péter-Makai József Tóth Tibor: Katonakönyv


A könyv 5 férfi, 5 különböző szemszögből, 5 teljesen más stílusban megírt visszaemlékezése az 5 különböző pártállamban eltöltött katonaéveikről.

Tizenéves korom emlékeiben még ott vannak a vonaton utazó, hétvégére eltávozást kapott sorkatonák, a laktanyák, az egyenruhák, ezért nőként is nagy kíváncsisággal fogtam kezembe a könyvet, de úgy gondolom, hogy még nagyobb érdeklődésre tarthat számot a férfiak részéről. Akkor még inkább, ha ők is érintettek a témában és saját katonaélményekkel is rendelkeznek.

2020. április 18., szombat

Kápráztató


A Kápráztató egy művészeti tér, egy galéria, ahol szépségeket találhattok majd. Olyan szépségeket, amelyek engem kápráztattak el elsőként, de remélem benneteket is el fognak. Lesz itt gyönyörködnivaló a szemnek, a léleknek, a szívnek, lesznek képek, versek, rövid írások, novellák. Még olyan dolgok is előfordulhatnak, amikről most nem tudok, de időközben rábukkanok.

Ebben a bejegyzésben Sütő Fanni néhány írását mutatom  meg nektek. Fannival a véletlen hozott össze, stílusa hamar levett a lábamról. Írásai, versei szinte megelevenednek a szemem előtt, látványos képi világa folyamatosan filmet vetít elém. Ha úgy adódik vicces verset ír, ha úgy hozza az ihlet, akkor szomorút, szerelmeset, meséset. Fanni nagyon színes, érdekes, figyelemre méltó szerző, olvassátok el rövid bemutatkozását és néhány versét.

2020. április 16., csütörtök

Bezzeg Soma és Greta Thunberg


C.Hecking - C.Schönberger - I.Sokolowski: A jövőnk most kezdődik
Greta Thunberg harca a Földért

Valószínűleg nincs ember, aki ne hallott volna már Greta Thunbergről, a fiatal lányról, aki 2019-ben tett szert nemzetközi ismertségre azzal, hogy kongresszusokon és világtalálkozókon szólalt fel 16 évesen, a környezet, a Föld védelme érdekében. 

Ebből a könyvből kicsit jobban megismerhetjük ezt a svéd diáklányt, aki nem akar beletörődni abba, hogy a világ túl keveset foglalkozik a klímavédelemmel, ezért úgy döntött, azzal hívja fel a világ figyelmét erre, hogy péntekenként nem megy iskolába, hanem sztrájkol. Ezzel a tettével egy egész mozgalmat indított el a világ számos országában.

2020. április 14., kedd

Már megint ez a kandúr és vele egy egész osztály

Ez a két könyv a nyolc éven felüli korosztálynak szól az ajánlások szerint, és én is úgy gondolom, hogy ez az a korosztály, amely megfelelően tudja  érteni és értékelni ezeket a történeteket. Mindkettő kikapcsol és remekül szórakoztat.

Anette Herzog: Már megint ez a kandúr

Na, sikerült elvennem ettől a nőszemélytől a billentyűzetet, különben még azt hiszi, hogy azt írhat rólam, amit csak akar. Én egy nagyon különleges, okos és szép macska vagyok, Arisztotelész a nevem. Gyönyörű zöld szemem, csodálatosan hosszú bajszom és nagyon kellemes, mély doromboló hangom van. Kandúr vagyok, ez fontos. Ja, és Anna a gazdám.

2020. április 10., péntek

Játszik a család: Copenhagen


A Copenhagen az utóbbi idők egyik legkönnyedebb stratégiai játéka számomra. Igazi családi játék, amely tényleg bárki számára szórakoztató lehet, ráadásul a témája is olyan, ami ugyanúgy érdekes lehet gyereknek és felnőttnek egyaránt. 

Ebben a játékban ugyanis Koppenhága kikötőjének színes házait próbáljuk meg felépíteni, lehetőleg minél gyorsabban, mint a többi játékos.

2020. április 9., csütörtök

Ákody Zsuzsa: Lélekrablók


Számomra az egyik legnehezebb dolog egy blogbejegyzés írásakor, a kezdő mondat. Könnyűnek látszik és legtöbbször az olvasók át is siklanak gyorsan rajta, mert már olvassák is a következő mondatokat, fel sem merül bennük, hogy mennyit gondolkozhatott ezen az első mondaton az írója.

Nem mindig van ez így, előfordul, hogy már a könyv olvasása közben beugrik egy jó mondat, ami szerencsés esetben az értékelés írásáig meg is marad a fejemben, és akkor nem nehéz a kezdet.

Ennél a könyvnél viszont nem jutott közben eszembe egy első mondat, és még most is keresem a szavakat, hogy is kezdhetném el bemutatni ezt a könyvet, ami hol megrázó és tragikus, hol szomorú, de mindenképpen nagyon olvasmányos és letehetetlen.

2020. április 7., kedd

Joel Meyerowitz: Hogyan fotózok én


A fotográfia mesterei sorozatban nagy fotográfusok fényképezési módszereiket mutatják be. Ebben a kötetben Joel Meyerowitz, a legendás fotós ismertet meg bennünket gondolataival, látásmódjával, fotózási technikáival. 

Személyesen vezet végig bennünket azon a kreatív alkotófolyamaton, amivel a képei megszülettek, az utcai fotózástól megkezdve, a megkomponált képeken át egészen addig, hogyan vegyük észre a pillanatot jártunkban-keltünkben, és hogyan készítsünk egy hatásos képet, melynek akár mondanivalója van, akár csak úgy hat az érzékeinkre. 

2020. április 6., hétfő

Book Tag


Nem gyakran van a blogon Book Tag, pedig időnként jó egyet-egyet elkészíteni, mintegy összefoglalásként az elolvasott könyvekről, vagy a terveimről, vagy érdekességekről, attól függ, milyen témájúak a kérdések. A következő book tag kitöltésére a moly.hu-n kaptam meghívást már jó ideje, azóta itt lapul a gépemen, de gondoltam, miért ne lehetne ez a blogon egy bejegyzés tárgya, hátha találtok valami jó ötletet, könyvet benne, amit elolvasnátok.

2020. április 4., szombat

Kápráztató


A Kápráztató egy művészeti tér, egy galéria, ahol szépségeket találhattok. Olyan szépségeket, amelyek engem kápráztattak el elsőként, de remélem benneteket is el fognak. Lesz itt gyönyörködnivaló a szemnek, a léleknek, a szívnek, lesznek képek, versek, rövid írások, novellák. Még olyan dolgok is előfordulhatnak, amikről most nem tudok, de időközben rábukkanok.

Sőt, arra buzdítalak benneteket, ha van valamilyen művészeti ág, amelyben ti is alkottok, legyen az festés, írás, vagy egyéb művészi tevékenység, írjátok meg nekem és havonta egyszer abból választom majd a rovat témáját. 

2020. április 3., péntek

Gail Honeyman: Eleanor Oliphant köszöni, jól van



A mai bejegyzés nem egy szokásos értékelés lesz. Talán azért, mert vannak könyvek, amikor egyszerűen nincsenek szavak utána. Amikor olyannyira benne voltál a történetben, hogy miután befejezted, nem tudod, mit kezdj magaddal. Kezdd ismét az elejétől? Vagy olvass rögtön egy másikat? Igen ám, de mit? Az ilyen könyvek után következő könyveknek nagyon nehéz dolguk van. 

2020. április 2., csütörtök

Bánkuti Dániel: Zenei karrier önerőből

Bánkuti Dani három részes sorozatában zenei karrierépítésről, közösségépítésről ír, kezdő zenészeknek, zenekaroknak ad használható tanácsokat, árul el praktikus, kipróbált tapasztalatokat. Az első részről már írtunk, IDE KATTINTVA olvashatjátok el. Ez a kötet a sorozat második része, mely a maga nemében egyedülálló.

Nem találkozunk túl gyakran olyan könyvekkel, amelyek kifejezetten az induló zenészeknek, zenekaroknak szólnak, különösen Magyarországon. 

A könyv mindenképpen hasznos annak, aki a zenélés gondolatával komolyabban foglalkozik, mert közvetlen, egyszerű formában az alapoktól kezdve végigvezeti az olvasót azokon a lépéseken, amelyek szükségesek egy jól működő zenei produkció létrehozásához.