2019. november 29., péntek
2019. november 28., csütörtök
Blogfaggató Pierrot-val
Játszik a család rovatunk legutóbbi bejegyzésében az Underground Panic társasjátékról írtunk, melyben nagyon cuki kis ürgéket kell kalauzolnunk a föld alatti üregekben, elemózsiát gyűjtögetni és ügyelni arra, hogy el ne öntse az ürgelyukakat a víz, időben elhagyjuk az aktuális helyszínt és közben haladjunk előre.
IDE KATTINTVA olvashattok a játékról, mi szeretjük ezt a nem annyira egymással versengős, inkább kooperatív játékot.
IDE KATTINTVA olvashattok a játékról, mi szeretjük ezt a nem annyira egymással versengős, inkább kooperatív játékot.
Mai blogfaggatónk vendége Pierrot, a játék tervezője, akit társasjátékokról, zenéről, az idő múlásáról kérdeztem.
2019. november 22., péntek
Jesztl József - Lencse Máté: Jól játszani
7 táblás játék
Bence:
Bence:
Mindig is érdekesnek találtam a tényt, hogy régészek találtak olyan társasjátékokat vagy azoknak leírását, amelyek több ezer évesek. Ezek szerint már az ókori rómaiak, görögök és egyiptomiak, a mi modern társadalmainktól merőben eltérő kultúrák is fontosnak, a mindennapi életük részének tartották a játékokat.
Mintha az emberiségnek nem csak amolyan szórakozás, hanem mélyről jövő igénye lenne a játék. És mégis, bár gyerekkorunkban még tudjuk mit jelent játszani, ám a legtöbb felnőtt (sok minden mással együtt) ezt szinte teljesen elfelejti.
2019. november 20., szerda
Beth Kempton: Wabi Sabi
Útmutató a belső békéhez
Időről időre jó és hasznos a kezünkbe venni olyan könyveket, amelyek figyelmeztetnek a lelassulásra, az elmélkedésre, arra, hogy értékeljük, amink van, örüljünk a mostnak. Hogy tudjunk örülni csupán pillanatoknak is, megszokott szépségeknek és örömöknek. Hogy rá tudjunk csodálkozni és tudjuk értékelni azt, ami körülvesz bennünket és ami éppen van.
Hogy örüljünk a természetnek, a nap sugarának, egy szép felhőnek, egy lágy szellőnek, és ezeket az érzéseket bele tudjuk vinni az életünkbe, a munkánkba, az érzéseinkbe, hogy harmóniában éljünk a természettel, önmagunkkal és ezáltal a szeretteinkkel vagy úgy egyáltalán az emberekkel.
2019. november 14., csütörtök
Karen M. McManus: Lehull a lepel
Ennek a könyvnek sikerült meglepnie, mert sokkal jobb volt, mint vártam. Vagy sokkal több volt, nem is tudom, melyik a helyes kifejezés. Az alapsztori és a történet kezdete, hogy 5 gimnazista diák egy délután büntetését tölti egy osztályteremben, ahol egy tanár is jelen van.
Egy hirtelen haláleset sokkolja a jelenlévőket, a diákok közül kerül ki az áldozat. Elárulhatom, hogy Simon az, a gimi pletykarovatának a szerkesztője. Azért árulhatom el, mert a könyv fülszövegében is benne van, és a történet elején történik meg, tulajdonképpen ez az egész történet alapja.
2019. november 12., kedd
Megfőzünk mindent is: Sütőben sült brokkoli és gombapaprikás
Főzős rovatunk első részében egy kiadós és nagyon egészséges levest készítettem, IDE KATTINTVA megnézhetitek. Ma két nagyon gyorsan és könnyen elkészíthető - tulajdonképpen vegetáriánus - ételt mutatok meg, az egyik sütőben sült brokkoli, a másik tejfölös gombabaprikás teljes kiőrlésű tésztával. A sült brokkoli azonnal elfogyott, nagyon finom volt, a fiúk még repetáztak volna, de amikor megvettem a két brokkolit, fogalmam sem volt, hogy mi lesz belőle. Most már tudom, minimum 4 brokkolit veszek legközelebb.
A gombát csak én és a férjem szeretjük, Titusz egyenesen rosszul van a szagától, főzés közben az orrát húzogatva járkál a konyhában (tény, van egy jellegzetes szaga), Bence pedig szerintem életében nem evett még gombát, de ő tudja, hogy nem szereti. :D
A gombát csak én és a férjem szeretjük, Titusz egyenesen rosszul van a szagától, főzés közben az orrát húzogatva járkál a konyhában (tény, van egy jellegzetes szaga), Bence pedig szerintem életében nem evett még gombát, de ő tudja, hogy nem szereti. :D
2019. november 9., szombat
Blogfaggató Czernák Eszterrel
Czernák Eszter könyveiről nemrégiben olvashattatok a blogon, én harmadikként megjelent könyvével, a Sárkányovival találkoztam először és azonnal levett a lábamról. Egy nagyon aranyos, bájos könyv az ovikezdésről, amit ajánlok minden óvodába készülő családnak. Eszterről annyit megtudtam, hogy két kisgyermek édesanyja, és tulajdonképpen a saját esti meséi nőtték túl magukat sok gyereknek szóló történetekké.
2019. november 6., szerda
Játszik a család: Underground Panic
Ez megint egy jópofa játék az egész családnak. A történet szerint ürgék vagyunk, akiknek elárasztották a földalatti üregrendszerüket. A feladatunk természetesen az, hogy kijuttassuk az összes ürgét úgy, hogy közben azért az elraktározott készleteinket is megpróbáljuk megmenteni.
A játék egyik érdekessége, hogy itt nem egyetlen adott bábut irányítanak a játékosok, hanem bármelyikkel léphetnek. A célunk tulajdonképpen nem is a minél előbbi kijutás az üregekből, hanem a menekülés közbeni gyűjtögetés, ezek ugyanis pontot érnek.
2019. november 5., kedd
Pagony 18 Naptár
Találkoztatok már a Pagony 18. szülinapja alkalmából megjelent naptárral? Ha még nem, akkor mindenképpen lessétek meg valahol, mert gyönyörűszép kiadvány.
Több különlegessége is van. Az egyik, hogy nem csak 12, hanem 18 hónapig velünk tart, nem decemberben fogjuk azt érezni, hogy jaj de kár, hogy vége, hanem a következő év márciusának végén vehetjük le majd a falról.
Ami meg azért jó, mert abban a hónapban van az én születésnapom. Hogy a tizennyolcadik vagy a huszonnyolcadik, vagy a száznyolcadik az maradjon titok, de annyit elárulhatok, ha akarom, 12 éves vagyok, ha meg akarom, akkor 112, nem nagy cucc.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)