Ennek a rovatnak állandó kezdő mondata lehetne: Nagyon régen volt már Heti ez+az. :)) Pedig én szeretem írni, ti szeretitek olvasni és mégis. Időhiány, lustaság, kedv, egyéb körülmények jöhetnek közbe, ami miatt elmarad.
Azt gondoltam, hogy ebben a Heti ez+az-ban megmutatom nektek az egyik kedvenc elfoglaltságomat, ami tavasztól őszig aktuális. Ez pedig az osztrák bolhapiac (most konkrétan az Eisenstadtban lévő piacot látogattuk meg), ahol imádok nézelődni és bóklászni, fotózni, embereket megfigyelni, jó dolgokat találni. Szoktam keresni fotózáshoz kellékeket, régiségeket kiturkálni dobozok mélyéről. Régebben nagyon sok bakelitlemezt találtunk, darabját 1 euróért, de vettem már designer táskát, antik képeslapot, alkudtam porcelántányérokra és egyéb csecsebecsékre.
Ennek a képnek a fénypontja a kicsit ijesztően mosolygó bohócfej. Sajnálom, hogy nem néztem meg a kép közepén lévő darus dobozt, és a bal oldalon is látok szép porcelán tányérokat. |
Ki lehet a fejszobor? Felismeri valaki? És mire használták vajon ezeket a hatalmas fogókat? |
Ennyit mára a bolhapiacról, ha érdekesnek találtátok, írjátok meg, van még egy Heti ez+az-ra való adag fotóm, szívesen készítek még egy ilyen bejegyzést majd.
Az elmúlt két hétben bemutattunk két kiváló társasjátékot, az egyik a Cloud Mine, IDE KATTINTVA olvashattok is róla. Ha szeretitek az asszociációs játékokat, akkor mindenképpen ajánlom nektek, nálunk egyből mindenki kedvence lett. A másik játék a Tick...Tack...Bumm, IDE KATTINTVA olvashattok erről a játékról is.
Felhívnám még figyelmeteket egy újfajta nyerési lehetőségre is. Ezentúl időnként egy-egy bejegyzésben az adott könyv megnyerhető lesz. Természetesen nem minden bejegyzésben, de alkalmanként találtok majd benne olyat, hogy az első kommentelő megnyerheti a könyvet, vagy az első 5 hozzászólást író között kisorsolom, ilyesmi. Ha érdekel benneteket, akkor olvassatok bennünket továbbra is. :)) Az első könyv a jövő héten az egyik bejegyzésben megtalálható lesz.
Egy új rovatot is kitaláltunk, ami szorosan kapcsolódik az olvasáshoz.
Ez pedig az UTCAZENE! Spotify szükséges hozzá, de szerintem ez már sokunknak nem ismeretlen. Szóval hétről-hétre, vagy kéthetente összeállítunk kedvenc zenéinkből egy listát, amely kiváló háttérzene olvasáshoz, de akár alkotáshoz, íráshoz, kreatívkodáshoz.
Első alkalommal a férjem készített egy Spotify válogatást, és egy SoundCloud mixet is ajánl, de előtte következzen egy kis bemutatkozás részéről:
Első alkalommal a férjem készített egy Spotify válogatást, és egy SoundCloud mixet is ajánl, de előtte következzen egy kis bemutatkozás részéről:
Kb. 14 lehettem, amióta tudatosan hallgatok zenét, és azóta kerülöm a pop műfaját. A kazettás időkben persze eléggé be voltak határolva a lehetőségeim, ezért csak a baráti körömből megszerzett kazikból tudtam válogatni. Ekkor kezdődött a rock, blues, alternatív korszakom.
A magyarok között az Európa Kiadó, Urh, Kontroll Csoport, Pál Utcai Fiúk , Kispál és a Borz, Tankcsapda, Hobo Blues Band, Deák Bill Blues Band... Külföldiek közül a Metallica, Nirvana, Guns 'N' Roses... Meg amik most nem jutnak eszembe. Ezeket persze szó szerint rongyosra hallgattam. Fél halandzsa formában az összes hallgatott külföldi dalnak tudtam a szövegét.
Aztán jött a CD korszak, ami csak abban változott, hogy jobb minőségben tudtam megszerezni az albumokat. Az internet berobbanásával, jött egy éles váltás az elektronikus zene irányába, a drum and bass lett a fő csapás, levezetésnek meg a finom kis chillout mixek. Később a technika fejlődésével és ugyancsak az internet széles körű elterjedésével rengeteg új zenei műfaj alakult ki, ami újra szélesítette a látó(halló)körömet.
Végül pedig az egészre a koronát (részemre) a Spotify adta, amikor is az általam kedvelt előadók hallgatásával a rendszer hasonló stílusú zenékkel ismertetett meg. Ezt minden héten a "Heti kaland" elnevezésű 30 számos listában tudom meghallgatni, amit az előző héten hallgatott dalok alapján állít össze az algoritmus. Tavaly októberben gondoltam, hogy a javát elkezdem havi bontásban gyűjteni, és ezekből szeretnék nektek rendszeresen egy kb 10-15 számos válogatást bemutatni. Ha nem rendelkezel előfizetéssel (ami amúgy meglehetősen olcsó, 1 főnek havi 1500.-Ft, 5 főnek havi 2500.-Ft) akkor is meg tudod elvileg hallgatni. Mostanában főként a szöveg nélküli zenéket hallgatom, viszont úgy gondolom, hogy pl. olvasáshoz, íráshoz ezek az ideálisak. Műfajilag tekintve elég vegyesek, tehát van benne hangszeres, elektronikus, vagy vegyes is.
Ezen sorok írása közben ötlött fel bennem, hogy van egy SoundCloud nevű oldal/alkalmazás is, amely viszont hallgatás terén teljesen ingyenes. Itt főleg mixeket szoktam hallgatni, és mivel jó pár kedvencem van itt is, ezért ebből is fogok a Spotify listához mellékelni egyet.
Mindenkinek kellemes zenehallgatást és/vagy olvasást/írást (bármi mást) kívánok!
Gábor/Apa
E heti UTCAZENE:
Spotify-lista hallgatásához KATTINTS IDE!
SoundCloud-mix hallgatásához KATTINTS IDE!
Végezetül pedig egy másfajta művészet, Bence rajzolt egy képet, és rögtön eszébe is jutott hozzá egy idézet, egy nemrég olvasott Paul Auster könyvből.
Legyen szép jövő hetetek!SoundCloud-mix hallgatásához KATTINTS IDE!
Végezetül pedig egy másfajta művészet, Bence rajzolt egy képet, és rögtön eszébe is jutott hozzá egy idézet, egy nemrég olvasott Paul Auster könyvből.
Bea
Imádtam a piaci kitérőt! A veszpréni is jó, de ez igazi kánaánnak tűnik. 👍
VálaszTörlésJól látod, tényleg az! És Ausztriában sok helyen van. Majd felfedezek még többet is. 😃
TörlésÉrdeklődve várom akkor a sorozatot itt a blogon, remélem megmutatod majd azokat is.
TörlésLOL, ez a vicc a végén :D
VálaszTörlésNagyon jók a képek, hozzál még majd ilyen posztot! A baglyok tényleg szuperek, régi írógép ide is jöhetne - mondjuk hová tenném?!?
És a szélmalom, az a varjú bácsi rajta volt, vagy csak mellé volt helyezve?
Köszi.:) ÁÁ, én nem vagyok ilyen megfontolt, először megszerzem az írógépet, utána gondolkodom, hogy hová tegyem. A varjú bácsi pedig a szélmalom forgóján csücsült. El tudnám képzelni a kertben. :D
Törlés