2018. június 29., péntek

Jodi Picoult: Ítélet

Egyik nap említettem a férjemnek ezt a könyvet, és ajánlottam, hogy olvassa el ő is. Kíváncsi vagyok, hogy egy férfira milyen hatást tesz, milyen érzelmeket vált ki belőle.
Azt is mondtam neki, hogy csodálom Jodi Picoult-t, Cecelia Ahern-t és Fredrik Backmant, amiért egymás után ilyen fantasztikus könyveket tudnak írni, és nem csak a téma az, ami miatt csodálni kell őket, hanem a stílus, ahogyan írnak.

Azért említettem éppen őket, mert Cecelia Ahern Lantmadarát most olvasom, Backman új könyve pedig a következő olvasmányom lesz, de a férjem, aki éppen most olvassa, ódákat zeng róla. 

2018. június 28., csütörtök

Liane Moriarty: Hatalmas kis hazugságok

A szerzőtől már olvastam az Add vissza az életem! című könyvet, és egyből be is került a kedvenceim közé, így természetes volt, hogy ezt a könyvet is szeretném elolvasni, és előző könyve A férjem valamit titkol is a kívánságlistámon van.

A könyvből már minisorozatot is készített  az HBO, mi még nem néztük meg Zsófival, mert olyan jó élmény volt ez a könyv, hogy őrizgetjük még érintetlenül ezt magunkban. De valószínűleg nem fogunk bírni a kíváncsiságunkkal és megnézzük majd a sorozatot is, annak ellenére, hogy vannak benne olyan plusz részek a könyvhöz képest, amelyek értelmetlennek és feleslegesnek tűnnek, de többen is írtátok, hogy jó, ne féljünk tőle, tehát valamikor sort kerítünk majd rá.

2018. június 27., szerda

Szegedi Katalin - 2. rész

Ismét egy Szegedi Katalin bejegyzés, mert nem akartam egy bejegyzésbe sűríteni ezt a sok szép és aranyos könyvet. 

Szegedi Katalin: Lenka és Palkó

Ez két külön könyv, de amolyan páros könyv, amit a még nagyobb élmény kedvéért érdemes egymás után elolvasni. Teljesen mindegy, milyen sorrendben olvassuk, én  Lenkával kezdtem.


2018. június 25., hétfő

Sofia Lundberg: Az elveszett nevek füzete

Sejtettem, hogy ez a könyv nem egy könnyed történet, és azt is, hogy megvisel majd. Milyen is lehetne egy olyan történet, melynek főszereplője egy idős, az élettől búcsúzó ember. Meghatóan fájdalmas, szomorú és reményteli. Igen reményteli, mert talán megkönnyítheti a remény és a hit, hogy odaát elveszített szeretteink várnak bennünket. 

Doris, 96 évesen, betegen, tudja, hogy élete végéhez érkezett, stockholmi lakásában egyedül él és csak a naponta érkező szociális gondozók törik meg magányát, valamint Jenny, a húga unokája és annak családja, akik New York élnek, de skype-on gyakran beszélnek. Dorisnak ezek a napok jelentik élete fénypontját.

2018. június 22., péntek

Fotósuli kezdőknek - a látványos fotók titkai

Digitális fotózás műhelytitkai kezdőknek - 2018


Ezt a könyvet meglátván, felmerülhet bennünk a kérdés, hogy a hiperszuper telefonok világában van-e létjogosultsága egy fotózás elsajátítását segítő könyvnek, egyáltalán érdemes-e digitális fényképezőgépet vásárolni, ha van egy jó kamerával rendelkező telefonunk.

Tény, nekem évek óta van már fényképezőgépem, mostanában mégis a telefonommal készítek több képet, mert óriási előnye, hogy mindig kéznél van, nem kell semmiféle beállítással bajlódni, legfeljebb utólag végzek rajta valami kis korrekciót és már mehet is instagramra, vagy blogbejegyzéshez.

2018. június 21., csütörtök

Julie Buxbaum: Hogy folytassam?

A szerző előző könyvéről a Három dolgot mondj!-ról ódákat olvastam a molyon, hamarosan azt is el fogom feltétlenül olvasni. Erről a könyvről pedig legszívesebben én zengenék ódákat. Annyira beszippantott és magával ragadott a történet, hogy fel is kerül a kedvenc könyvek listámra.

Egy aspergeres fiú, a népszerűtlen és mindig magányos David, és a középiskola egyik népszerű leányzója Kit Lowell közelebbi kapcsolatba kerül, amikor egy iskolai ebéd alkalmával Kit az egyedül ülő David asztalához ül le, hanyagolva két legjobb barátnője társaságát.

2018. június 19., kedd

Benyák Zoltán: Az utolsó emberig

A könyv első fejezete után ismét elgondolkodtam azon, ami már A nagy illúzió olvasásakor is eszembe jutott: miért nem világhírű író még Benyák Zoltán. Szerintem könyvei a nemzetközi könyvpiacon is megállnák a helyüket, és méltán vontak párhuzamot a könyv fülszövegében Stephen King, Neil Gaiman és Benyák Zoltán között.

Nagyon kíváncsi voltam a szerző új könyvére, próbáltam a címből és a fülszövegből kitalálni, mire számíthatok, milyen típusú könyv lehet Az utolsó emberig, de a valóság messze felülmúlta az elképzeléseimet. Igen, igen, én most egy rajongó véleményt fogok írni!!

2018. június 18., hétfő

Sarah Fischer: Anyapara

Miért lennék inkább apa?

Ez a nagyon figyelemre méltó, érdekes könyv egy tabutémát ölel fel, és azt gondolom, nagy bátorságra vall a szerző részéről, hogy felvállalta és nyilvánosság elé tárta legbensőbb érzéseit, legszemélyesebb gondolatait. Ugyanis ebben a könyvben Sarah Fischer nyíltan vall arról, hogy bár imádja a lányát, Emmát, megbánta, hogy anya lett és nem élvezi az anyaságot.

Mert az anyaság mindent megváltoztat, a régi élet eltűnik, és jön helyette egy teljesen új, egy olyan, amire talán nem számított, miközben rájön, hogy már sosem kapja vissza a régi életét, már örökre csapdába esett, mint anya, és nem biztos, hogy valaha lehetősége lesz a régi NŐ-t megtalálni magában, a régi munkáival, a régi hobbikkal, régi barátokkal.

2018. június 14., csütörtök

Szegedi Katalin könyvek: Kocsonyakirályfi és az Álomcirkusz


1. rész

Ennek a bejegyzésnek az a szerencsém adta az apropóját, hogy a soproni Széchenyi István Könyvtárban Szegedi Katalin kiállítás volt, és a könyvei össze voltak gyűjtve a gyermekrészleg előcsarnokában egy vitrinben. A Szegedi Katalin által illusztrált Alice Csodaországban-t kölcsönöztem ki éppen a gyerekrészlegről és a könyvtáros hölggyel beszélgetésbe elegyedtünk, hogy mennyire szeretjük az illusztrációit, amikor megemlítette, hogy a kinti vitrinben pedig a saját könyvei vannak kiállítva, és igazából már ki is kölcsönözhetők, mert tulajdonképpen véget ért a kiállítás. 

Nagy örömmel pakoltam ki a vitrin felét, és elmondom, hogy nagyon tetszettek. Igazi élvezet volt olvasni őket és elmerülni a csodálatos illusztrációkban.

2018. június 13., szerda

Kreatív népművészet Hygge módra

Érdekes, bájos és hasznos feladatok, vidám ötletek saját készítésű alkotásokhoz a HYGGE jegyében

A leggyönyörűbb kreatív könyv, amit ebben az évben a kezembe foghattam. Ötvözi az általam oly nagyon kedvelt skandináv népművészeti elemeket a kreativitással. Nem csak nézelődésre, hanem konkrét tettekre, kreatív ténykedésekre sarkall.

Éppen ezért két bejegyzést is fogok készíteni a könyvről, most elmondom, hogy miért e nagy rajongás, miket tartalmaz a könyv, közben belelapozunk és megmutatom, hogy mennyire szépséges és magával ragadó. A következő bejegyzésben pedig majd megmutatom miket készítettem el belőle és hogy sikerült.

2018. június 12., kedd

Kate Scott: Óriás

A Pagony Kiadó Abszolút Könyvek sorozatának második kötete után azt mondom, hogy eddig nagyon jó választás volt ez a két kötet, az elsőről IDE KATTINTVA már írtam is, és nagyon szerettem. 

Ezt Kate Scott Óriására is el tudom mondani, ugyanis szerethetőségében ugyanott foglal helyet, mint a Gipsz. Fontos témákat megjelenítő regények az Abszolút sorozat részei, míg a Gipszben, egy válás okozott főhősünknek már-már feldolgozhatatlan problémát, az Óriás a kirekesztettség, kiközösítés, tolerancia témakörét jeleníti meg Anzo, a kisnövésű 12 éves fiú szemszögéből.

2018. június 11., hétfő

Katherine Arden: A medve és a csalogány

Az északi erdő legendája 

A medve és a csalogány egy nagyon figyelemre méltó alkotás, már csak azért is, mert egy amerikai írónő tollából született. Katherine Arden első regényében a vad, hideg északi orosz vidékre kalauzol el bennünket egy olyan világba, ahol még élnek a mítoszok, mindennaposak a csodák és a mesevilág alakjainak jelenléte teljesen megszokott. 

Ahol az emberek a természettől függenek, vagy manóktól és csodáktól. Ez a könyv egy csodálatos mese, amely bennünket felnőtteket repít vissza a mesék világába, magunkon érezzük a gyilkos tél hidegét és már-már mi is manókat vélünk felfedezni a szobánk sarkában.

2018. június 7., csütörtök

Anna Woltz: Gipsz, avagy hogyan szereltem meg egy nap alatt a világot?

A Pagony Kiadó Abszolút Könyvek sorozata fantasztikusan jól indult Anna Woltz könyvével. Anna Woltz neve nem volt ismeretlen számomra, három könyvét is olvastam már korábban, melyekről IDE, IDE és IDE KATTINTVA olvashattok. 

Mindet nagyon szerettem, már azokban is a kamaszok és a gyerekek voltak a főhősei, akárcsak ebben a könyvben, és olyan témákat érintett, amelyek számukra is elgondolkodtatóak, szórakoztatóak és fontosak. 

A kiadó Abszolút Könyvek sorozata olyan könyvek sorát ígéri, mely a 9-12 éves korosztályt célozza meg, nagyon olvasmányos, érdekes, izgalmas, lendületes, fiatalos témákkal, komoly tartalommal. 

2018. június 6., szerda

Benjamin Black: A fekete szemű szőke

Úgy olvastam el ezt a könyvet, hogy nem ismertem egyetlen eredeti Raymond Chandler-féle történetet sem, így összehasonlítani biztos, hogy nem tudom a két Philip Marlowe személyiségét.

Ez a történet a Raymond Chandler Hagyaték személyes felkérésére íródott, a Benjamin Black írói álnév pedig John Banville ír nemzetiségű szerzőt takarja, aki a mai angol irodalom nagyjai közé tartozik. Ezt olvasás előtt én nem tudtam, utólag viszont elmondhatom, hogy így még jobban érthető az a nyugodt, kifinomult stílus, amivel ez a Philip Marlowe történet íródott.


2018. június 5., kedd

Szofi, Slutty és Tilda kalandjai


Ezen mesekönyvek mindegyike megérne egy teljesen külön bejegyzést is, de úgy gondolom, az sem rossz, ha együtt írok róluk, talán könnyebb megjegyeznetek így őket, annál is inkább, mert mindhármat nagyon kedves, aranyos könyvnek tartom és jó szívvel ajánlom.

Nem is tudnék kedvencet választani közülük, bár annyi különbség van köztük, hogy Harcos Bálint Szofi átváltozik című könyve egy rövidebb, esti mesényi történet, míg a másik kettő elolvasására akár több estét is rászánhatunk, bár nem hiszem, hogy a gyerekek kibírnának több estét, vagy több napot is várni, hogy megtudják a történetek végét.

2018. június 4., hétfő

Kreatívkodjunk: Fa és farmer


Ma két nagyon szuper kreatív könyvet szeretnék ajánlani, amelyeket eredetileg csak akkor szerettem volna megmutatni, amikor már készítettünk is belőle valamit, de mivel ez hosszabb folyamat lett, mint gondoltam, ezért úgy döntöttem, hogy előzetesen is megmutatom őket.

Az egyik könyv egy újrahasznosításra alkalmas anyag, a farmer sokféle felhasználására ad remek tippeket, a másik pedig a fafaragás apró praktikáit és titkait árulja el, valamint lépésről lépésre segít bennünket, hogy kipróbálhassuk magunkat ezen a  kreatív területen is.

2018. június 1., péntek

Balogh Boglárka: Ezerarcú Föld

Rejtőzködő világunk egy utazó szemével

Nem szokásom, hogy rögtön az értékelésem elején belecsapok a közepébe, de ennek a könyvnek az esetében ezt kell tennem. Olvassátok el! Olyan élményt nyújt, amit nem szabad kihagyni. Elvarázsol és megbotránkoztat egyidőben. Egyszerre mutatja be a világ szépségeit és szörnyűségeit, embertársainkat szerte a világon, a Föld egyre fogyatkozó élővilágát, örömteli és szívfájdító pillanatokat. 

Balogh Boglárka nagyszerűen kalauzol el bennünket a Föld különböző tájaira és remek, olvasmányos stílusban, nagy empátiával tájékoztat az ott élő emberek életéről, állatok megmentéséről, szokatlan életfilozófiákról, hétköznapokról, vallási rituálékról és babonás hiedelmekről.