Boldog új évet kívánunk minden kedves olvasónknak. Köszönjük, hogy olvastatok bennünket 2017-ben is, hogy írtatok nekünk és hogy játszottatok a nyereményjátékainkon. Jövőre is szeretettel várunk benneteket!
oldalak
▼
2017. december 31., vasárnap
2017. december 29., péntek
Dorothea Benton Frank: Karácsony receptre
Előző bejegyzésemben már említettem, hogy karácsonykor különösen jó karácsonyi könyveket olvasni. Segít a ráhangolódásra, már napokkal előtte ünnepi hangulatba ringathatjuk magunkat egy-egy karácsonyi történettel, és talán hatására a karácsonyi előkészületek is jobban mennek, nagyobb energiával látunk hozzá a sütéshez-főzéshez.
Ez a könyv éppen ilyen, egy könnyed történet, amely megmutatja, hogy milyen nagy jelentősége van annak, ha a családi ünnep, békésen nyugodtan zajlik le, mindenki szereti egymást és lehetőség szerint nincs harag egyik családtagunkkal szemben sem a szívünkben.
2017. december 27., szerda
Tom Fletcher: Christmasaurus
Karácsonykor karácsonyi könyveket különösen jó olvasni.
Még jobban beleringatnak az ünnep hangulatába, a csodák, a fények, a mesék varázslatos világába, egyszer csak azt vesszük észre, hogy mi is ott vagyunk a manókkal az Északi-sarkon a Játékgyárban, az igazi Mikulással készülődünk a nagy útra, ellenőrizzük a szán és a rénszarvasok körüli utolsó feladatokat, és persze arról is meggyőződhetünk a Mikulás mellett, hogy minden jó gyereknek ott van-e a puttonyában az ajándéka.
2017. december 24., vasárnap
2017. december 21., csütörtök
A fa alá... #5
Karácsonyi ajánlónk utolsó részéhez érkeztünk. Amennyiben az utolsó napokra halasztottátok az ajándékozást, vagy könyvmoly családtagjaitoknak szeretnétek könyvet venni ajándékba, olvassátok végig a sorozatunkat, talán találtok benne olyan könyvet, amellyel szívesen megajándékoznátok valakit.
2017. december 20., szerda
A fa alá...#4
Végre elérkeztünk a gyermek- és ifjúsági könyvekhez!
Nem is tudom, hogy a gyerekeknek a legkönnyebb vagy éppen a legnehezebb könyvet választani. Könnyű, mert nagyon jó gyermekkönyvek vannak, mind magyar írók tollából, mind külföldi szerzőktől. Ugyanakkor nehéz, mert sok jó gyermek- és ifjúsági könyv található a könyvesboltok kínálatában, néha nehéz kiválasztani, hogy a megajándékozni kívánt gyerek vagy fiatal életkorának és érdeklődési körének is megfeleljenek.
2017. december 19., kedd
A fa alá...#3
Még nem fogytunk ki a könyvekből, amelyeket a karácsonyfa alá ajánlunk nektek, ezért ha még nem szereztétek be az ajándékokat, vagy az utolsó pillanatban szeretnétek magatokat meglepni egy jó könyvvel, akkor olvassatok tovább, nézzétek át a mai ajánlatunkat is.
2017. december 18., hétfő
A fa alá... #2
A fa alá... című sorozatunk második részében ismét nagyon szuper könyveket ajánlunk nektek és éppen úgy, mint az előző ajánlónkban, ebben is lesznek olyan könyvek, amelyeket már olvastunk, és olyanok is, amelyek még olvasásra várnak, de már itt vannak a fa alatt. Az idén mi egy héttel hamarabb feldíszítettük a kis fenyőfánkat, már úgyis minden a karácsonyról szól az üzletekben, miért is ne lenne nálunk, itthon is karácsony már?
Ha utolsó hétre hagytátok az ajándékvásárlást, akkor talán nyújthat némi segítséget a válogatásunk.
Oliver Sacks: Mozgásban
Oliver Sacksról A férfi, aki kalapnak nézte a feleségét című könyve kapcsán hallottam először, majd megtudtam, hogy az ő megtörtént eseteiből készült az Ébredések című film, ami egy fantasztikus történet, Robert de Niro és Robin Williams főszereplésével.
Már ebben a könyvében is lenyűgöztek az Oliver Sacks fejében járó dolgok, az empátiája és a hatalmas tudásvágya bizonyos orvosi területek iránt. A kezelt esetei nagyon érdekesek voltak, ő maga fantasztikus egyéniség, ezért természetesen nagyon kíváncsi voltam az életére és a valódi, hétköznapi személyére.
2017. december 17., vasárnap
Heti ez + az
avagy karácsonyi őrület Bécsben és heti kreatív
Tegnap még azt gondoltam, hogy a heti kreatív készítményen kívül nem sok mindenről fogok tudni írni a mai Heti ez + az -ban, de úgy alakult a szombatom, hogy megnézhettem, mi történik a karácsonyi előtti utolsó hétvégén a bécsi Shopping City Süd bevásárlóközpontban.
2017. december 15., péntek
A fa alá...#1
Tavaly indítottuk A fa alá ... című, ajándékválasztást segítő sorozatunkat, szerettétek is, így idén ismétlünk. Az ajánlataink között lesznek olyan könyvek, amelyeket már olvastunk és értékelést is olvashattok róla a blogon, és lesznek olyanok is, amelyek még csak a váró- és kívánságlistánkon szerepelnek, mi is szívesen látnánk a fa alatt. :)
Remélem lesz olyan köztetek, akinek tudunk majd segíteni, aki még ajándékvásárlás előtt áll, vagy nem érzi magát elég határozottnak az ajándékválasztásban.
2017. december 14., csütörtök
Thriller csütörtök: főszerepben a kék thrillerek
Egy érdekes, de annál jelentéktelenebb könyves felfedezésem: nagyon sok thriller jelenik meg kék, vagy kékes árnyalatú borítóval.
Ti észrevettétek már ezt? :)
És akkor most jöjjön is három (!) kék thriller, amiket mostanában olvastam el:
2017. december 13., szerda
Lévai Balázs: Beállás
Ponyvarákenrol
Szerintem ebben a szóban - ponyvarákenrol - minden benne van, amit ez a könyv adni akar nekünk. Felhőtlen kikapcsolódás, a zenészek, menedzserek és rajongóik világa, néhány apró titok, egy kis izgalom, röhögések: lazítsunk, engedjük el magunkat, remekül, szórakozva fogunk utazni a zenei élet hullámvasútján.
Beleshetünk a kulisszák mögé, próbálhatjuk megfejteni a zene titkát. Miről szól a zene, miről szól egy zenekari formáció, mit szeretnének elérni, számít-e más is a csajokon, a pián és drogokon kívül?
2017. december 12., kedd
Sarah Perry: Az essexi kígyó
Ismét egy könyv, amit mindketten elolvastunk, Zsófi nagyon várta, én pedig amikor megláttam a gyönyörű borítóját, akkor kezdtem el érdeklődni iránta. Zsófi olvasta el először, de mégis az én véleményemmel indítom a blogbejegyzést. Zsófi értékelése után pedig reakcióvéleményemet olvashatjátok majd.
Ez a könyv véleményem szerint egy igazi gyöngyszem. Egy gyöngyszem azoknak, akik rajonganak a titokzatos, misztikus hangulatért, szívesen erednek egy titokzatos szörny nyomába, miközben egy gyönyörű történet résztvevői lehetnek, mely minden érzéküket és érzésüket magával viszi.
2017. december 11., hétfő
Matt Haig: A lány, aki megmenti a karácsonyt
A fiú, akit Karácsonynak hívnak 2.
Éppen egy éve olvastam el Matt Haig csodálatos könyvét, A fiú, akit Karácsonynak hívnak című, kívül-belül gyönyörű meséjét. IDE KATTINTVA elolvashatjátok, hogy mennyire tetszett nekem.
Azért elárulom itt is, hogy nagyon imádtam azt a könyvet, amelyből megtudhattuk, hogyan lett Karácsony apó a gyerekek ajándékot hordó apója, milyen volt kisgyerekként, és miként lett Koboldfalva lakója, annak ellenére, hogy nem kobold, hanem egy igazi ember.
2017. december 10., vasárnap
Heti ez+az
Nálatok mi a bevált szokás az ételek terén? Mindig ugyanaz a karácsonyi menü, vagy minden évben más ételeket találtok ki? Nálunk pár éve már nagyjából ugyanazokat kérik a gyerekek. Nem különleges ételek, év közben is készítjük őket, de karácsonykor mindet egyszerre pakoljuk az ünnepi asztalra, és akkor három napig dőzsölünk, közben pihizünk, filmeket nézünk.
Zsófi egészen karácsonyig dolgozik, de amúgy sem ő a konyhatündér nálunk, hanem Bence az, aki sokat segít a konyhában, főleg nagyobb adagok esetén, mint karácsony vagy vendégvárás. Panírozásban Tituszra is lehet számítani. :) No meg a kóstolgatásban.
2017. december 8., péntek
Fiona Barton: A gyermek
Az özvegy után Fiona Barton ismét egy kiváló történettel örvendeztetett meg bennünket. Nagyon vártam már ezt a könyvet, és azt kell mondanom, hogy megérte a várakozást. Az ember, jelen esetben én, óhatatlanul is összehasonlítja Fiona előző könyvével ezt a történetet, jobb-e, másabb-e, mint az volt.
Megállapítottam, hogy egyrészt hasonló, mert ebben is női sorsokról olvashatunk, félresiklott életekről, ugyanakkor mégis teljesen más, mert A gyermekben jóval több az esemény, a bonyodalom, a rejtély és a meglepő fordulat.
2017. december 7., csütörtök
Alice Hoffman: A tizenharmadik boszorkány
Figyelem! Nem titkolok semmit a bejegyzésem végéig, egy erősen rajongó értékelés következik. :) Az Átkozott boszorkák elolvasása után nagyon szomorú voltam, hogy vége lett annak a csodálatos könyvnek, de a molyon barangolva rájöttem, hogy Alice Hoffman írt még egy boszorkányos könyvet, ez pedig a Tizenharmadik boszorkány.
Gyorsan ki is kölcsönöztem a könyvtárból, és bár igyekeztem nagyon lassan olvasni, minden lapját, minden másodpercét kiélvezni, sajnos még így is nagyon gyorsan végeztem vele. És éppen annyira imádtam, mint az Átkozott boszorkákat! Az arról írt értékeléseinket elolvashatjátok ITT és ITT.
2017. december 6., szerda
Liz Fenton - Lisa Steinke: Ha lett egy másik életed
A könyv születésének érdekessége, hogy a két szerző huszonöt éve legjobb barátnők. Együtt töltötték a gimnáziumi és egyetemi éveiket. Liz két gyermekével és férjével él, Lisa Oprah Winfrey-nél dolgozott producerként, jelenleg férjével és gyerekeivel Chicagóban lakik.
Közösen írt történetük alaphelyzete mutat némi hasonlóságot valós életükhöz, miszerint Casey sikeres televíziós, csak a munkájának él, magánélete meglehetősen szürke, se férj, se gyerek nem várja otthon és egyetlen barátnőjét is meglehetősen elhanyagolja.
2017. december 5., kedd
Hermann Irén: Dévény Anna
Egy mindenkiért
Dévény Annáról nem sokat tudtam. Annyit csak, hogy koraszülött gyermekek fejlesztésével foglalkozik. Keveset láttam személyesen nyilatkozni és nem jellemző rá, hogy újságcikkekben népszerűsíti önmagát és a módszerét.
Ebben a könyvben egy fantasztikus embert ismertem meg személyében, akinek hatalmas tudás és kincs került a birtokába, aki világszerte híres és elismert lehetett volna, de ő itt maradt és a magyar babáknak segített.
2017. december 4., hétfő
John Williams: Stoner
Nagyon régen szerettem volna már elolvasni ezt a könyvet. Sokszor szembejött velem a molyon, láttam a sok 5 csillagot, tehát hatalmas elvárásokkal néztem az olvasás elé.
Elolvastam. Gondolkodtam. Miért ad erre mindenki 5 csillagot? Hiszen Stoner csak egy egyszerű, átlagos, hétköznapi ember, vagy még talán az sem, és az egész könyv egy félresikerült életről szól.
2017. december 3., vasárnap
Heti ez+az
Sziasztok!
Végre december! Bár a kedvenc évszakom a tavasz és az ősz, de az idén nagyon rövidnek tűnt az ősz, a tél pedig egy gyönyörűszép éjszakai hóeséssel kezdődött, így örültem neki. Éppen december elsején éjfél körül kezdett el csodaszép pelyhekben hullani, meg is csodáltam, de nem reméltem, hogy reggelre gyönyörű havas udvar és kert fog fogadni.
Így történt, és igyekeztem is elhessegetni a gondolatot, hogy hamarosan sártócsává változik, és élvezni a kert szépségét. Hamarosan nekiálltunk Bencével havat lapátolni, azaz Bence lapátolta, én csak a kerti sövényről segítettem leverni a havat, mert szegény a földig hajolt.
Rá kellett jönnöm, hogy jobban bírom a hideget, mint a nyári hőséget, és imádom a gyönyörű hóesést, remélem az idén karácsonyra is kapunk belőle. És még a kert is havas maradt. :)
2017. december 1., péntek
Farkasházi Réka - Boldizsár Ildikó: Igazi karácsony
Beléptünk decemberbe, az üzletek már november közepétől ontják ránk a karácsonyi dekorációkat, a szaloncukrokat, a csokimikulásokat. No és itt-ott már a karácsonyi zene is felcsendül, ami nem feltétlenül szeretnivaló, amikor egy-egy hipermarketben tolják a fülünkbe unos-untalan.
Reméljük, hogy a mi ajánlóink tetszenek majd nektek, terveink szerint karácsonyi témájú könyveket is fogunk nektek szép számmal mutatni ebben a hónapban.
2017. november 30., csütörtök
Nick Cutter: A szekta
A könyvet pont a nagy halloweeni őrületben kezdtem el olvasni, és keresve sem találhattam volna az alkalomhoz jobban passzoló könyvet. Pedig tényleg nem ez volt a célom, hanem a könyvtári kölcsönzés lejárta volt az én nagy motivációm.
Nick Cuttertől ez volt az első könyvem, bár már A falka című könyvének is nagyon megfogott a fülszövege, mégis csak végül a szekta témával kezdtem el a szerzővel való ismerkedést. A könyvet igazából a témája miatt vettem fel a várólistámra.
2017. november 29., szerda
Jessie Burton: A babaház úrnője
Az 1600-as évek végén járunk Hollandiában, egy fiatal lány az anyja nyomására hozzámegy egy nála sokkal idősebb, világlátott kereskedőhöz. Megannyi történet kezdődött már így, az első oldalakon már magam előtt is láttam e helyzet lehetséges folytatásának lehetőségeit.
Csakhogy, Jessie Burton sokkal cselesebb volt ám ennél! A könyv stílusa már az elején magával ragadott, a baljós hangulata, amikor már előre tudod, hogy itt valami hamarosan történni fog, olyasmi, amire biztosan nem számítasz majd.
2017. november 28., kedd
Marion Pauw: Sötétben
Feszült, izgalmas, rejtélyes pszichothrillerrel van dolgunk, melyben végig érezzük, hogy valami nincs rendben. Miközben megismerjük a szereplőket és kibontakozik a cselekmény, többször bizonytalanodunk el és gondolunk teljesen mást, mint azt ahogyan elsőre kitaláltuk.
A legérdekesebb szereplő számomra Ray volt, aki autisztikus vonásokkal rendelkezett, bár ez a könyvben talán egyszer hangzott el konkrétan, de a férfi viselkedése, gondolatai, életfelfogása egyértelműen erre utaltak.
2017. november 27., hétfő
Joanne Harris: A St. Oswald fiúiskola
Ha nem tudnám, hogy Joanne Harris az elmúlt évben írta ezt a könyvet, akkor azt is gondolhatnám, hogy a napjainkban zajló zaklatási botrányok hatására jutott eszébe, hogy ily módon mondja el véleményét és mutassa meg, hogy milyen károkat okozhat a zaklatás egy egész életre nézve, miként tehet tönkre egy életet az ártatlanul megvádolás, és mi történik, ha az emberek nem tesznek semmit.
A történet lassan indul, Roy Straitley latintanár bemutatásában alaposan megismerjük a patinás St. Oswald fiúiskolát. A jelenét és a 25 évvel ezelőtti múltját egyaránt.
2017. november 25., szombat
Délutáni matiné Titusszal
Régen jelentkeztünk már a szombati matinéval, ennek az az oka, hogy Titusznak bele kellett rázódnia ismét a nyári vakáció után az iskola megpróbáltatásaiba. Most már ez sikerült, így talán gyakrabban örvendeztet meg bennünket majd a véleményeivel.
Az írásait változtatás nélkül teszem közzé, helyesírási hibákat nem kell javítanom, egyedül az elütéseket javítom ki, és néha teszek még egy-két vesszőt, de amúgy teljes egészében eredetiben meghagyom Titusz fogalmazásában. Reméljük, szeretni fogjátok.
Aki még nem ismerné: Titusz 12 éves, 6. osztályba jár, imád legózni, nagyon szeret olvasni és a nagy tesóival - Zsófival és Bencével - tölteni az időt. Utál ruhát próbálni és nem szereti a pókokat. Kedvenc étele ... na, az sok van..., de például a rakott krumpli, a spagetti, a kolbászos krumplileves, az ikeás mandulatorta. Ja, és hatalmas Star Wars fan. :D (Bea) Ma a Minecraft rejtelmeibe avat be bennünket:
2017. november 24., péntek
Kalózok és Polli
Pierrot: Muszáj-Kalózok
A könyv iránt Titusz gyulladt első látásra olthatatlan szerelemre, amikor kalózlázban égett, (még mindig ég szerintem :)). Amikor pedig azt is meglátta, hogy az illusztrációk Playmobil figurákkal vannak elkészítve, akkor már ő és a könyv elválaszthatatlanok voltak.
Amint hazaértünk, egyből olvasni is kezdte, és IDE KATTINTVA elolvashatjátok, hogy mit gondolt róla.
2017. november 23., csütörtök
Charity Norman: Luke Livingstone titkos élete
Charity Norman neve az előző két könyve után nekem garancia arra, hogy egy jó könyvet fogok olvasni. Egy tartalmas, alaposan körüljárt, minden oldalról láttató témáról, ami hosszasan elgondolkodtat majd engem is, mindamellett, hogy a könyvet sem tudom majd letenni. Ezt teljességgel így is történt Luke Livingstone esetében is.
Azzal a különbséggel, hogy itt még szokatlanabb, még különlegesebb témához nyúlt az új-zélandi írónő, mint előző regényeiben, amely alaposan körüljárja az elfogadás, a tolerancia témáját. Nem csak úgy általában, hanem egy családon belül bekövetkezett változás, egy nehéz vallomás kapcsán.
2017. november 22., szerda
Ann O' Loughlin: Bálterem kávézó
Írország, Wicklow megye, Ratshorney, Roscarbury Hall, két nővér, Ella és Roberta.
Ezek a dolgok alkotják ennek a keserédes történetnek a fő hozzávalóit, amelynek minden sora mélabús volt, ugyanakkor helyenként a szomorú történetbe passzoló fanyar humort is felfedezhetünk.
A könyv eseményei akárcsak Ella O' Callaghan süteményei, finomak, szolídak, bennük van az otthon íze, segítenek kielégíteni a kisváros pletykára éhes kíváncsi nőszemélyeinek érzékeit és érzéseit.
2017. november 21., kedd
Dorthe Nors kétszer
Dorthe Nors: Karateütés
Történetek
Ha Dorthe Nors novelláit egy szóval kellene jellemeznem, akkor azt mondanám, hogy érdekesek. Ha kettővel, akkor érdekesek és eredetiek.
Olvasmányos, egyszerű nyelvezettel írt történeteket tartalmaz ez a kötet, amelyek azonban annyira letaglózóak időnként, mint egy valódi karateütés, földhöz vág, beléd szorítja a levegőt és te azt kérdezed, hogy ezt most miért, ezt most hogyan is gondolta a szerző.
2017. november 20., hétfő
Thy Doan Graves: Művészi kézírás
Kreatív ábécék minden alkalomra
Az utóbbi időben egyre több kreatív vagy művészi kézírással, más néven kalligráfiával foglalkozó könyv jelent meg.
Köszönhető ez a bullet journal elterjedésének és térhódításának. Aki nem tudná mi az a bullet journal, annak elmondom, hogy én sem tudtam sokáig, annak ellenére, hogy évek óta valami hasonló stílusban írok naplót, vagy afféle családi krónikát, ki hogy nevezi, van, hogy újságból vágok ki képeket, azokat használom dekorációnak, és olyan is előfordult sokszor, hogy miután leírtam, még le is rajzoltam a nap történéseit.
2017. november 18., szombat
Instán láttam #3
Bejegyzés az instán látott jóságokról, szép könyvekről, írókról, kutyáikról, és egyéb mindenfélékről.
2017. november 17., péntek
Colson Whitehead: A föld alatti vasút
Mondhatnám azt, hogy a könyvről sok mindent elárul a Pulitzer-díj. De ez, és ugyanígy az irodalmi Nobel-díj, nem jelenti egyértelműen azt, hogy nekem is tetszeni fog a könyv, sőt! A díjazott regényekbe mindig némi óvatos kétkedéssel kezdek bele.
Ez a könyv azonban hamar eloszlatta kétkedésemet, és rövid időn belül azt vettem észre, hogy teljesen a hatása alá kerültem.
2017. november 16., csütörtök
Thriller Csütörtök: A nővér, a zavart feleség és az agyafúrt feleség esete
A mai Thriller Csütörtöknek a Művelt Nép Kiadónak nemrégiben megjelent három thrillere volt az alapanyaga. Erről az új kiadóról nem tudunk sokat, a személyes elméletem az, hogy ez tulajdonképpen a volt Ulpiusnak az újjáéledése, csak más néven, sok erre utaló nyom van. Az biztos, hogy a Művelt Nép csak úgy ontja magából a thrillereket, általában mindegyiknek csudijó és sejtelmes a fülszövege, de a könyvek története egyes esetekben már feleennyire sem jó.
Összesen négy könyvet olvastam el a kiadó hatalmas thriller kínálatából, és eddig azt a következtetést tudom levonni, hogy ezeket a könyveket inkább a gyorsan olvasható, igen sokszor letehetetlen kategóriába tudnám sorolni, egyediséget, és kiemelkedő stílust viszont nem minden esetben kapunk ezektől a thrillerektől, de néha pont ilyesmire van szüksége az embernek.
Egyszóval mondhatjuk azt, hogy a kiadó könyvei a thriller műfaj chick-lit történeteinek szerepét töltik be.
2017. november 15., szerda
Johannes Hinrich von Borstel: Szívügyek
Minden, amit a legfontosabb szervünkről tudni érdemes
Egyrészt nagyon jó ilyen típusú, "ismerd meg szerveidet" könyvet olvasni, mert sokunktól ha megkérdeznék, hogy mondjuk el, mit is csinál tulajdonképpen a szív a testünkben, mi a feladata, a nagy általánosságokon kívül nem biztos, hogy sokat tudnánk mondani.Azt tudjuk, hogy a testünkön átáramló vér mozgását biztosítja, tudjuk, hogy nagyjából mekkora, hogy nagyjából mennyit ver egy nap (átlagosan 100.000 alkalommal), de ezeken az alapdolgokon kívül nagyon sok mindent megtudunk még róla.
Nagyon elképesztő dolog például, hogy minden összehúzódásnál átlagosan 85 milliliter vért mozgat meg, vagyis egy nap alatt kb. 8500 litert. Tartályautóra lenne szükségünk, ha ilyen mennyiségű folyadékot szeretnénk elszállítani, megdöbbentő tény, hogy egy szerv bennünk, ekkora teljesítményre képes.
2017. november 14., kedd
Warren Elsmore: Építs járműveket!
Legófantáziák szárazföldön, vízen és levegőben
Aki egyszer Lego rajongó lett, az már mindörökre az is marad. Néhányan ugyan egy idő után elcsomagolják a legókockáikat és csak a gyerekeiknek szedik elő újra, majd ilyenkor belefeledkezve a kreatív alkotás örömébe apukák és szerintem anyukák is, órákig építik gyerekeikkel a legókreációkat a gyerekek nagy örömére.
A mi családunkban két legórajongó fiú van, ám egyikőjüket fanatikus gyűjtőnek is mondhatjuk, mert minden ünnepi alkalomra - születésnapra, névnapra, karácsonyra - legó készleteket kér magának. Ő Titusz, aki éppen hétvégén töltötte be a 12. évét, és imádja a legózás minden formáját és természetesen erre a szülinapjára is legót kért.
2017. november 13., hétfő
Fiala Borcsa: Bűntény a Dunán
Aszalt barackos zabpelyhes keksz, barackízes palacsinta, sáfrányos-mazsolás rizs, ötfűszeres kacsacomb, grillezett mentás padlizsán, citromos-kókusztejes fácánleves és még sorolhatnám, milyen finomságok találhatók ebben a könyvben.
Mielőtt bárki azt gondolná, hogy egy szakácskönyvről van szó, nem, nem, egy kedves, izgalmas ifjúsági regényt olvashatunk eme finom hozzávalókkal megtűzdelve.
Akkor hogy kerülnek ide ezek a finom ételek? Hát úgy, hogy a regény főszereplőjének édesapja Bona Tamás a Három Éhes Bakfis, majd a Széltoló Szöszi zseniális séfje, édesanyja pedig hasonlóan zseniális volt a Mézes Manci világhírű cukrászat cukrászmestereként.
2017. november 10., péntek
Fredrik Backman: Mi vagyunk a medvék
Björnstad 1.
Én annyira örülök, hogy van egy ilyen író, mint Fredrik Backman, és a könyvei megjelennek magyarul, hála az Animus Kiadónak, mert egyszerűen zseniális szerző, fantasztikus tehetséggel mutatja meg az embernek, hogy mennyiféle érzelem rejtőzik a lelkében és a szívében, és azt is, hogy az élet milyen szép, a szeretet milyen nagy kincs, és a család mennyire fontos.
Az emberi érzelmek minden fajtáját megismerhetjük Backman könyveiben, és felfedezhetünk magunkban olyan érzéseket és gondolatokat, amelyekről nem is tudtuk, hogy magunkban hordozzuk.
2017. november 9., csütörtök
M. Kiss Csaba: Boldogságkönyv
A nemrég olvasott Aurora Borealis beszélgetőkönyv után tartottam egy picit ettől a könyvtől. Törőcsik Mari és Mészáros Márta beszélgetései annyira a hatásuk alá kerítettek, hogy azóta szinte az összes youtube-on fellelhető, velük készített riportot megnéztem, mert egyszerűen elvarázsoltak a bölcsességükkel, a tapasztalataikkal, a történeteikkel.
Ezért volt bennem egy kis félsz, hogy egy újabb beszélgetőkönyv, egy riportkötet lehet-e rám ilyen rövid időn belül hasonló hatással, nem megy-e a Boldogságkönyv rovására a nemrégiben ért meghatározó élmény.
Már az első oldalak elolvasása után éreztem, hogy nagyon fogom szeretni ezt a könyvet és bíztam benne, hogy Ónodi Eszter vicces és megható gondolatai után hasonlóan jó és tartalmas találkozásokban lesz részem. Így is volt, nem csalódtam, most már tudom, hogy M. Kiss Csaba Boldogságkönyve fantasztikus olvasmány.
2017. november 8., szerda
Sarah Waters: A szobalány
A molyon 90% körül áll a könyv, s több figyeltünktől is nagyon jó értékelést kapott, így hát jómagam is nagyon kíváncsi lettem rá.
Erről a könyvről én most csak nagyon óvatosan szeretnék írni, mert tényleg senkinek nem akarom elrontani az élményét azzal, hogy akár csak egy kis apróságot is elárulok.
De ha szeretitek a csavaros történeteket, és nincs gondotok a sötét hangulatú regényekkel, akkor ezt a könyvet el kell olvasnotok! :)
De ha szeretitek a csavaros történeteket, és nincs gondotok a sötét hangulatú regényekkel, akkor ezt a könyvet el kell olvasnotok! :)
2017. november 7., kedd
Varga Bálint: Zsé meg a haverok
Ismét egy kedves, aranyos ifjúsági regényt sikerült elolvasnom, melyben minden adott volt egy remek kikapcsolódáshoz és szórakozáshoz. Garantálom, hogy az ifjú olvasók, azaz a könyv célközönsége is jól fog szórakozni. Egy-két fejezet pedig annyira viccesre sikerült, hogy hangosan nevetgéltem, egyszóval nagyon élveztem.
2017. november 6., hétfő
Julian Fellowes: Belgravia
Egy fantasztikus időutazásban vettem részt Julian Fellowes regényének köszönhetően, egy olyan korba, amiben biztos nem szerettem volna élni. Nagyon erős társadalmi korlátok működtek a könyv cselekményének idején, belekóstolhatunk a 19. századi angol arisztokrácia titkokkal, előítéletekkel, és képmutatással teli életébe.
Mint írtam, egyáltalán nem szeretnék egy ilyen korban élni, nem bírnám a kötöttségeket, nem tudnék arra figyelni, hogy megfeleljek a külvilág elvárásainak és társadalmi rangom szerint viselkedjek, házasodjak és éljek. Ennek ellenére imádtam róla olvasni, a szerző nagyon jól megteremtette az 1800-as évek közepének társadalmi környezetét.
2017. november 3., péntek
Alejandra S. Inzunza - José Luis Pardo - Pablo Ferri: Narcoamerica
55000 kilométer a kokain nyomában
Ez a könyv a megdönthetetlen bizonyítéka annak, hogy a droggal soha nem lehet leszámolni. Hiábavaló remény, hogy eltűnik a világból a kokain, mert rengeteg a használója, rengeteg embernek ad munkát és jövedelmet és vannak néhányan, akik iszonyatosan, csúnyán gazdagok lettek általa, majd hülyék lennének feladni.
2017. november 2., csütörtök
Milly Johnson: Teaház a sarkon
Alapvetően szeretem Milly Johnson könyveit, olvastam már tőle nagyon jót és kevésbé jót is, de ez a könyve kétségbevonhatatlanul helyet kap a kedvenc könyveim között. Annyira nagyon szerettem a könyvbeli világot, a szereplőket, a teaházat, hogy bátran ajánlom mindenkinek, nekem felejthetetlen élmény volt.
Mert milyen is lehetne az a történet, amelynek központi helyszíne a Sarki teaház, melyben nem csak finom teákat lehet inni és még finomabb süteményeket enni, hanem könyvekkel kapcsolatos csodálatosan szépséges tárgyakat lehet vásárolni.
2017. november 1., szerda
Könyvek és filmek inspirálta halloweeni jelmezek
Az utóbbi napokban, mit napokban, hetekben, elég sok helyről zúdult a nyakamba ez a halloween dolog, jelmezek, s mindenféle egyebek formájában, ezért én magam nem is akartam semmi ilyen ihletésű dolgot itt a blogon. De aztán találtam egy olyan szuper, könyves jelmezt, ami egy bejegyzésért kiáltott. :)
Tehát most összegyűjtöttem nektek pár nagyon ötletes és szuper, könyvek és filmek inspirálta jelmezt:
2017. október 31., kedd
Friss és ropogós olvasnivalók őszre
Már régóta szeretnék írni egy őszi megjelenéses bejegyzést, és most már nem is halogatom tovább, egyrészt azért, mert már egy csomó könyv megjelent, amit ide be szerettem volna válogatni, másrészt azért is, mert mindjárt vége az ősznek. :)
Ezeket a szuper könyveket elnézegetve, már hallom is a várólistám keserves sikolyait, meg se merem nézni, mennyi könyv van rajta jelenleg...
Ehhez a jelenséghez mondjuk igazán hozzászokhattam volna, tehát nézzük az idei ősz szuper megjelenéseit:
Jennie Bittleston: Jóga
Titkok nélkül
Ismét egy jógával foglalkozó könyvet szeretnék mutatni nektek, mert ez a könyv kívülről gyönyörű, belülről pedig nagyon alapos és tartalmas.
Úgy gondoltam, semmiképpen nem hiányozhat a gyűjteményemből. Mi sem bizonyítja jobban, hogy mások is szeretik ezt a könyvet, hogy ez már egy második, bővített, átdolgozott kiadás, az első 2006-ban jelent meg, szintén a Scolar Kiadó gondozásában.
Úgy gondoltam, semmiképpen nem hiányozhat a gyűjteményemből. Mi sem bizonyítja jobban, hogy mások is szeretik ezt a könyvet, hogy ez már egy második, bővített, átdolgozott kiadás, az első 2006-ban jelent meg, szintén a Scolar Kiadó gondozásában.
2017. október 30., hétfő
Rhys Bowen: Holttest a fürdőkádban
A könyv története az 1930-as években indul Londonban, főszereplőnk Lady Victoria Georgiana Charlotte Eugenie királyi leszármazott, ám hiába a hosszú és előkelő neve, s származás, nincs egy árva fityingje sem.
Mindennapjait a családja skóciai kastélyában tölti, bátyja Binky és annak kiállhatatlan felesége, Fig társaságában.
Georgie gyermekkora semmiképpen sem volt boldognak nevezhető, szülei elváltak, a kislányra senki sem figyelt, testvérének felesége pedig nem rejti véka alá, hogy már nem igazán látják szívesen a családi házban, s azt sem, hogy véleménye szerint Georgie-nak az lenne a legjobb, ha minél hamarabb megházasodna.