2017. szeptember 29., péntek

Sara Pennypacker: Pax

Pax és Peter, róka és ember története ez a csodálatosan szép könyv. Ha az első mondattal mindent el lehet árulni, én ezennel el is árultam a véleményemet erről a könyvről. Imádtam, ám hatalmas feszültséggel olvastam, mert nagyon drukkoltam nekik.

Peter kicsi korától neveli Paxot, akit az erdőben talált elárvulva, elválaszthatatlanok voltak ők ketten, a fiú el sem tudta képzelni, hogy volna ok, amiért ő elhagyná hű társát, Paxot.

A fiú az édesapjával él, aki bevonul a hadseregbe, ezért fiát a háromszáz mérföldnyire élő nagyapjához küldi. De előtte Peternek szabadon kell engednie Paxot, mert az apja nem engedi, hogy magával vigye.

2017. szeptember 28., csütörtök

Thriller csütörtök: Misztikus, földöntúli sorozatgyilkosságok az ifjú Mulderrel és Scullyval

Én annyira vártam már ezt a két könyvet, hogy csak na!
Az X-akták az egyik legkedvencebb sorozatom, pompás epizódok, szuper főszereplők, ufók, titkok, rejtélyek és összesküvések minden ami csak kell! :)
Nincs is annál jobb, mint behúzni a függönyöket a szobában, elsötétíteni, bekészíteni egy takarót (hogy legyen mit a fejünkre húzni a félelmetes, vagy túl izgalmas jeleneteknél), szerezni egy kis nasit, és egyhuzamban végignézni egy egész évadot... :)

2017. szeptember 26., kedd

Kicsi Mimi és Dodó nyomozó

Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi barátai

Mióta Miminek kistestvére született, az anyukájának kevesebb ideje jut rá, ezért Mimi gyakran unatkozik és hiányolja a közösen töltött időt. A mamája gyakran mondja neki, hogy "mindjárt', és bizony az is előfordul, hogy ebből a mindjártból nem lesz most. 


2017. szeptember 25., hétfő

9 érdekesség, amit még nem tudtál A nagy Gatsby-ről

Tegnap, azaz szeptember 24-én volt F. Scott Fitzgerald, a híres és hírhedt amerikai író születésnapja, ezért most így utólag ezzel, a Nagy Gatsby-hez kapcsolódó kilenc érdekességgel szeretnénk itt, a blogon megemlékezni Fitzgerald születésének 121. évfordulójáról.

A Nagy Gatsby-t már jó pár évvel ezelőtt olvastam el, amit utána még pár könyve követett a szerzőnek. Úgy mindenestől nagyon szeretem az 1920-as évek Amerikáját, Fitzgerald művein keresztül pedig mi magunk is egy időutazásban vehetünk részt, vissza a szesztilalom és az üvöltő jazz korszakába.

2017. szeptember 22., péntek

Luana Lewis: Ne felejts el

Az ősz kezdetére valahogy összegyűltek nálam a thrillerek, több izgalmas, feszült könyvet olvastam mostanában, mint úgy általában. A Ne felejts el kiemelkedik ezen thrillerek sorából, először is a rövidsége miatt, másodszor pedig a feszültsége, a hangulata és a vége miatt. 

Ez a 250 oldalas könyv remekül képviselte a thriller műfajt, és én nagyon örültem annak, hogy nem volt benne semmi felesleges sallang, teljesen lényegretörően haladt előre a történet, nem voltak benne felesleges körök, oldalszaporító mellékutak.

2017. szeptember 21., csütörtök

Agatha Christie Mallowan: Így éltünk Mezopotámiában

Most már tényleg, hivatalosan is kijelenthetem, hogy az összes AC regényt elolvastam, az összes krimit, az összes nem krimit, az életrajzi regényét, s a kis karácsonyi könyvecskéjét is.

Agatha Christivel tizenéves koromban ismerkedtem meg, s a barátságunk azóta is kitart. Mindegyik könyvét nagyon élveztem, Dame Agatha Christie tényleg a krimi királynője, ezt vitathatatlan ténynek tartom. :)

Azt mondjuk nem tudom, hogy ez a könyvecske miért csak most került elolvasásra, mert nem most fedeztem fel, régebben is tudtam már róla, de a lényeg, hogy végre elolvastam, és hát, kár volt eddig várni vele.


2017. szeptember 20., szerda

Elisabeth Gifford: Elhallgatott szavak

Engem már Elisabeth Gifford első magyarul megjelent könyve is teljesen levett a lábamról, a különleges  történetével, ködös és komor hangulatával, ezért nagyon kíváncsi voltam már a második könyvére is.

A borítója alapján azt hittem, hogy a történet Amerikában fog játszódni, főleg a házhoz vezető fasor juttatta ezt az eszembe, de aztán kiderült, hogy egy hamisítatlan, borongós, mélabús Angliában játszódó történetet fogok olvasni most is.

2017. szeptember 19., kedd

Nyáron történt...


Válogatás az idei nyár legjobb olvasmányai közül

A kedvenc nyári időtöltésem olvasás... mondjuk a kedvenc őszi, téli és tavaszi időtöltésem is ez :), a lényeg a lényeg, hogy az idén nyáron is csudijó könyveket olvastam, nem mondom, hogy nem futottam bele egy-két csalódásba is, de ezek csak járulékos veszteségek, ha mindenféle, sokszor megmagyarázhatatlan vonzódás alapján választ magának könyveket az ember.
Nézzük most az én nyári kedvenceimet:

2017. szeptember 18., hétfő

Gabry Joy Kirkendall - Laura Lavender - Julie Manwaring - Shauna Lynn Panczyszyn - Walter Foster: Kreatív szépírás és kalligráfia

Ez a könyv éppen annyira gazdag és sokrétű bemutatót tart a szépírás, a kalligráfia világáról, mint amennyi szerzője van. :) 
Imádom, nagy kedvencem lett, és van egy fantasztikus hatása. Visszafiatalít szinte általános iskola első osztályába, mert éppen úgy éreztem magam a gyakorló feladatok írása közben, mint egy kis elsős, aki most ismerkedik a betűk világával. Akkor képzelhetitek hány évet fiatalít!! :D 

A viccet félretéve, lehetne ilyen tantárgy az iskolában is, mert ez egy igazi kreatív elfoglaltság, ami kikapcsol és örömet okoz. Nem tehetség kell hozzá szerintem, hanem sok-sok türelem és kitartás a gyakorláshoz, egészen addig, amíg már könnyedén és lazán tudunk kalligrafikusan írni. 

2017. szeptember 17., vasárnap

Heti ez + az


Régen volt már Heti ez meg az, de itt az ősz, és ez teljesen feldobott, hiszen a tavasz mellett az ősz a másik kedvenc évszakom.

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én imádom ezt a fajta őszi időjárást. Amikor még süt a nap, meleget is ad, de már nem az elviselhetetlen nyári hőséget, és közben szépen fújdogál a szél.  "Jó kis ruhaszárító idő"-nek hívom és ki is használom, ilyenkor imádok mosni és teregetni. Mivel a telefonom mindig nálam van, ezért a teregetés időnként meglehetősen hosszas folyamat nálam, mert mindig találok valami lefotózni valót a kertben, és ezzel hosszú félórákat el tudok tölteni, amikor is eszembe jut, hogy teregetni jöttem. :))

2017. szeptember 16., szombat

Egy kicsit megkésett Summer book tag...

A kihívásokkal kapcsolatosan nagy elmaradásaink vannak, nagyon szeretjük ugyan őket, de időhiány miatt elég sok várakozik ránk. Meg is ragadjuk az alkalmat, hogy elnézést kérjünk azoktól, akik bármilyen Book Tag kitöltésére invitáltak bennünket és mi még nem töltöttük ki. Igyekszünk, mindent sorra keríteni, bár van, ami már az idejét vesztette. Pl. egy újévi book tag kitöltése így a nyár végén már igen csak vicces lenne. Közben ősz lett, hehe. :) 

A Könyvekben a menedékem (az ő bejegyzését itt találjátok) blog bloggerinája hívott ki bennünket erre a nyári book tagre, és most viszonylag frissiben válaszolunk, nem várunk vele télig. :D  

Köszönjük és íme a válaszaink:

2017. szeptember 15., péntek

Joe McNally: Kapd el a pillanatot!

Szakmai titkok a világ egyik leghíresebb fotósától

Imádok fotózni, ezért elég gyakran kölcsönzök a könyvtárból fotózással kapcsolatos könyvet, mert mindenből lehet valamit tanulni. 

Ez egy nagyon érdekes és hasznos könyv a fotózás szerelmeseinek, azaz nekem is. Nagyon élvezhető, olvasmányos, humoros formában kaphatunk pár órát Joe McNally nemzetközileg elismert amerikai fényképésztől és fotóriportertől. 

2017. szeptember 14., csütörtök

Thriller csütörtök: Eltűnt lányok, véres margaréták és egy még véresebb család...

Ezennel új rovatot indítok a blogon, amelyben az egyik kedvenc műfajom lesz a főszereplő, remélem minél több csütörtökön várhatunk majd itt benneteket jó kis thrillerekkel! :)

Abban megegyezhetünk, hogy mostanában fénykorukat élik a thrillerek, pszicho-thrillerek, főleg a bestsellerek és az év legütősebb bemutatkozója típusúak... ;)

De végülis én ennek csak örülhetek, mivel igencsak nagy kedvelője vagyok a műfajnak, egyszóval mit nekem egy-két gyengébb darab, ha végül igazi kincsre bukkanok közöttük. :)

2017. szeptember 13., szerda

Szurovecz Kitti: A sokszívű

Szurovecz Kitti nagyon kényes témát válaszott új regénye témájául. Mondom ezt úgy, hogy én nyíltnak, elfogadónak, toleránsnak tartom magam. Mégis kellett jó pár nap, hogy össze tudjam szedni a gondolataimat erről a témáról. 

Miről is szól A sokszívű? A poliamor kapcsolatokról, a poliamor emberekről. És mielőtt azt gondolnátok, hogy ez valami kitalált dolog, ugyanis először én is azt gondoltam, elárulom, hogy a poliamoria egy létező, valós jelenség, egy párkapcsolati forma, tulajdonképpen azt jelenti: többszerelműség. IDE kattintva a Wikipédián is olvashattok róla.

2017. szeptember 12., kedd

Marie-Aude Murail: Tartós hullám

A szerzőtől nagy kedvencünk családilag a Lakótárs kerestetik (értékelésünket a címre kattintva elolvashatod), de az Oh, boy-t is elolvasta mindenki. Az elsőn sokat nevettünk, a másodikon meghatódtunk. Kíváncsian vártam, hogy a Tartós hullám melyik könyv mellé sorolható be.  Egyikbe sem, Marie-Aude Murail egy teljesen más témát hozott nekünk ezzel a könyvével.

Mégpedig az elfogadást, önmagunk vállalását, kitartást a céljaink mellett, akkor is, ha nehézségekbe ütközünk. Szól szülőknek és kamaszoknak. Szülőknek azért, mert megmutathatja, hogy milyenek ne legyünk a gyerekeinkkel. 


2017. szeptember 11., hétfő

Michelle Frances: A barátnő

Anya, fiú, és a fiú barátnője. Ha hozzáteszem, hogy az anya, és ezáltal a fiú is meglehetősen gazdag, akkor még érdekesebb lesz ez a három ember. Ez a hármas felállás ennek a pszicho-thrillernek az alfája és omegája. Mindkét nő ugyanazt a férfit szereti. Az anya a fiát, a lány a barátját. De vajon őt szereti-e vagy a pénzét, a társadalmi elhelyezkedést, amit ez a kapcsolat nyújtani tudna neki?

Ez a történet nagy kérdése, és annak ellenére, hogy elég hamar tudni fogjuk, hogy ki a fekete bárány ebben a feszült, hideg hangulatot árasztó történetben, mégsem tudjuk majd letenni, mert nem hagy nyugodni bennünket az anya és a barátnő egymással szembeni hadviselése.

2017. szeptember 8., péntek

Én is elolvastam: Alice Hoffman: Átkozott boszorkák

Ez remélhetőleg egy új rovat címe is lesz: Én is elolvastam. 

Ugyanis nagyon sok könyvvel úgy vagyunk, hogy egyikünk elolvassa, közben végig beszélget róla a másikkal, sőt értékelést is ír, amit ugye szintén elolvas a másikunk, és akkor már úgy érezzük szinte, hogy mi is olvastuk a könyvet, ezért elkerül egy, majd valamikor mindenképpen el szeretném olvasni kupacba. Ilyen mindkettőnknek van, ezért most kitaláltuk ezt a rovatot, remélem működni fog és Zsófi is betartja a megállapodásunkat. :)

2017. szeptember 7., csütörtök

Shane Nagle: Vagány rajzok

Ismét egy kreatív könyv akadt a kezembe a könyvtárban és haza is hoztam a fiúknak. Nem is kellett őket egyáltalán nógatni, mindketten nézegették, majd rajzoltak.  Titusz több estén keresztül alkotott, órákon át, nagyon örülök, hogy így tetszett neki a könyv. 


Bence is kiválasztotta a neki tetsző megrajzolandókat, és rajzolt. Remélem megengedik, hogy lefotózzam őket. :)

2017. szeptember 6., szerda

Tóth István: Az erdélyi mintakincs alapformái

Tóth István kolozsvári grafikus, festő, rajztanár munkája ez a könyv, ami az 1943-ban megjelent, A magyar díszítés alapformái című könyv átdolgozott változata. Amikor kinyitottam ezt a könyvet és megláttam a benne lévő mintákat, nagyot dobbant a szívem. 

Ugyanis a régi kiadású könyvet már többször is kikölcsönöztem a könyvtárból és mindig szívfájdalommal vittem vissza, mert nagyon szívesen láttam volna a saját polcomon. Így bizonyos időközönként hazahoztam, nézegettem, rajzolgattam belőle, hiába csak fekete-fehér mintarajzok vannak benne, egyszerűen szemet gyönyörködtető és megunhatatlan.

2017. szeptember 5., kedd

Lindsey Kelk: Az olasz kaland

Egy lány 2.

Amint elkezdtem olvasni a könyvet, hamarosan kiderült, hogy ez egy második rész. Sebaj, gondoltam, talán így is megértem. Így is volt, szépen, lassan kibontakozott előttem az első rész fő csapásiránya, nagyjából megtudhattam, hogy mi történt abban a kötetben és hogyan jutott el főhősünk Tess oda, hogy egy héten belül kétszer is a börtönben csücsül.

A könyv csodaszép borítója teljesen tükrözi azt a könnyedséget, vidámságot és bohémságot, amit a történet adott, nem kell komolyan vennünk, de nyugodtan átadhatjuk magunkat a szórakozásnak, a kikapcsolódásnak, mert a hétköznapi életünktől teljesen eltérő történetet olvashatunk.

2017. szeptember 4., hétfő

Kaszás György: Kreativitássuli

Módszerkönyv szülőknek és pedagógusoknak

"A kreativitás ugyanolyan fontos, mint az írástudás."
/Sir Ken Robinson nemzetközi oktatási tanácsadó, író, előadó/

Bárcsak lenne kreativitás tantárgy az iskolákban!! Nem rajz-, technika és egyéb órákra gondolok, hanem egy olyan órára, ahol a gyerekek megtalálhatják a magukban rejlő kreativitást, egy értő és érző tanerő segédletével. Egy ilyen könyvet tökéletesen el tudok segítségnek képzelni a pedagógusnak, mintegy irányadónak, de természetesen ha a saját kreativitását is hozzáteszi, attól még színesebb, izgalmasabb lenne egy ilyen óra. 

2017. szeptember 3., vasárnap

Instán láttam #1


Mivel viszonylag nagyon elég  sokat lógok instagramon, úgy gondoltam, csinálok egy kis válogatást az ott látott jóságokból és érdekességekből. Nézzük is őket:

2017. szeptember 1., péntek

Monica Hesse: A kék kabátos lány

Nem tudom éreztétek-e már, hogy olvastok egy könyvet, és bár nagyjából tudjátok miről szól, hiszen a fülszöveg és az első oldalak után már körvonalazódik bennünk a könyv témája, mégsem készültetek fel az érzelmeknek az áradatára, amely olvasás közben úrrá lesz rajtatok.

Ezzel a könyvvel én így jártam. Olvastam érdeklődéssel, izgalommal és végtelen szomorúsággal. Lehetetlen hosszú időre letenni, mert nem hagy nyugodni a kék kabátos lány utáni hajsza, amelybe a főszereplő Hanneke szinte véletlenül csöppent bele.