2017. július 31., hétfő

Marc Norman - Tom Stoppard: Szerelmes Shakespeare

Nagyon régen, mondhatom azt is, hogy legalább másfél évtizede láttam a filmet, így már nem élt bennem élénken, és nem is emlékszem, hogy akkoriban tetszett-e vagy sem.

Mindenesetre ebben a bő 10 évben gyakran hallottam ezt a címet, ugyanis a férjem egyik kedvenc filmje és időről-időre eszébe jut, hogy a nagyoknak (nagyokon Zsófit és Bencét értem :)) feltegye ezt a kérdést, amikor eszébe jut egy-egy kedvenc filmje: "TI még nem láttátok (ez esetben) a Szerelmes Shakespeare-t??!! Zsófi és Bence csak elnéző szemhúzogatással reagál: "Hja, Apa már megint nosztalgiázik, mindjárt jönnek a Bud Spencer filmek is..."

2017. július 29., szombat

Délutáni matiné Titusszal


Ma ismét Titusz ajánlóit olvashatjátok, amelyeket még a nyári szünet kezdetekor írt. Azóta még többet olvasott, reméljük, hogy majd a véleményével is megörvendeztet bennünket az olvasmányairól. 

2017. július 28., péntek

Gáll Viktória Emese: Borsi a kertben

Ringató-mesék 3.

Borsival már találkoztam a Gazdi zenész című első részben, de akkor sajnos a könyvtárban maradt a könyvhöz tartozó zenei CD, amit nagyon sajnáltam. Már akkor is tetszett ez a minden lében kanál tacskólány, de ebben a részben sikerült igazán levennie a lábamról.

Tavasz van, Borsi ideje nagy részét a szabadban tölti, gazdájával Vicával, hol kirándulni mennek a közeli kiserdőbe, hol pedig kertészkednek.

2017. július 27., csütörtök

Naszvadi Judith: A mi Múzsánk

Naszvadi Judith első riportkönyve, A mi '56-unk Magyarország olyan időszakáról szólaltatott meg interjúalanyokat, akik a saját, személyes emlékeikről meséltek, ami az én iskolai tananyagomban még ellenforradalomként szerepelt és pár szóval el is intézte a tankönyv. Felnőttként már más szemszögből láthattam az akkor történteket, és e riportkönyv által még emberközelibb és érthetőbb lett az '56-os események sorozata és a megkérdezettek révén érzelmileg is nagyon megérintettek az időszak történései. A könyvről írt értékelésemet IDE KATTINTVA tudjátok elolvasni.

A szerző újabb riportkötete, A mi Múzsánk, a ma emberét mutatja meg nekünk. Ismert és egyáltalán nem közismert emberek mesélnek nekünk az életükről, kudarcaikról, sikereikről és hitvallásukról. Hogyan látják az életet, hogyan érték el a kitűzött céljaikat, és mit tartanak fontosnak a saját és környezetük életében. 

2017. július 26., szerda

Gyerekeknek

Igaz Dóra: Az első bé hörcsöge

A Pagony Kiadó Most én olvasok! sorozata a kezdő olvasópalántákat célozza meg.  A könyv remek felépítésű egy friss olvasási tudással rendelkező első osztályosnak, vagy egy gyakorló másodikosnak. A történet főszereplői szintén olvasni és írni tanulnak, most kezdik az iskolát, tehát a gyerekek igazán otthon érezhetik magukat a történetben.

Az első bé ritka szerencsés osztály, mert egy közös hörcsögük is van, akit a nap végén más és más gyerek visz haza, az aki éppen a legjobb volt aznap.


2017. július 25., kedd

Mary Alice Monroe: Nyárutó

Egy igazi nyári trilóga harmadik része a Nyárutó, ami most már nem is trilógia, mert egy újabb, negyedik résszel bővült, ami nemrégiben jelent meg. Én egyáltalán nem bánom, mert annyira tetszett az első három rész, hogy szívesen olvasom még tovább a három nővér és nagymamájuk életéről, napjairól szóló történetet. 

Így most nagyon boldog vagyok, mert ebben a bejegyzésben ugyan a harmadik részről írok nektek, de már itt várakozik a polcomon a negyedik is, amely a Nyári menyegző címet viseli.

2017. július 24., hétfő

Jill Mansell: Te és én, mindörökre

Ha lenne olyan listám, amire nyári olvasmányokat ajánlanék, a könnyedségük, a témájuk, a szórakoztatófaktoruk miatt, akkor Jill Mansell könyve előkelő helyet foglalna el ezen  a listán.

Annyira jólesett ez a könyv most nekem, mint hőségben egy hideg, hűsítő limonádé. Engem ritkán fog meg a borító csak úgy önmagában, ennél a könyvnél viszont ez a ritka eset állt fenn. Nagyon bájos, vidám, egyszerű, de mégis nagyszerű borítója van, és elmondhatom, hogy ez a borító teljesen összhangban van a könyv tartalmával.

2017. július 21., péntek

Epizódról epizódra


Juhhéé, ismét itt az Epizódról epizódra, amiben a mostanában nézett sorozatokat fogom ízekre szedni :), de egyébként most a pozitív sorozatélmények lesznek többségben, az utóbbi időben több gyöngyszemre is rábukkantam. Ti néztetek valami jót mostanában?

2017. július 19., szerda

Peter Clines: 14

A könyv külföldön 2012-ben jelent meg, s abban az évben sok könyves portál, köztük a Goodreads is az év legjobb horror regényei listájára választotta.
Hozzánk egy kicsit késve érkezett meg ez a könyv, de jobb később, mint soha! :)

A történet középpontjában egy Los Angeles-i ház, a Kavach épület és annak a lakói állnak, de a főszereplő mégis inkább maga az épület. 
A Kavach épület, ahol zöld, a megszokottnál eggyel több lábú mutáns csótányok tanyáznak, s a ház áramellátásának körülményei sem teljesen tisztázottak, de ez csak egy pár dolog a hosszú rejtélyek sorából.

2017. július 18., kedd

Gyerekeknek

Szalay Lenke: Mogyoró

Ez egy igazi régimódi történet. A könyv fülszövege szerint "lassan már nagymama korba lépnek azok az olvasók, akik annak idején szívből szerették Mogyorót, a kockás kabátos, kék sapkás, kékszemű, mosolygós kislányt.


2017. július 17., hétfő

TitkOLVASás: Tara Altebrando: A távozás


Ismét egy TitkOLVASás, amely ez esetben még a többinél is nehezebb volt, mert annyira megosztottam volna Zsófival egy-két gondolatomat, nagyon szerettem volna megmutatni a könyv belsejét, a fantasztikus formatervezést, ahogyan előfordulnak tekergő sorok, hullámzó mondatok, kihagyott oldalak és helyenként különféle ábrák.

2017. július 15., szombat

Ezeket is olvastam


Az utóbbi időben egy kicsit eltűntem innen a blogról, pedig olvasok én ám rendesen, csak valahogy nem volt kedvem összeszedni a gondolataimat a könyvekről, de mivel nem szeretek könyveket értékelés nélkül hagyni, ezért elkészítettem ezt a kis válogatást, főszerepben az utóbbi olvasmányaimmal.

2017. július 14., péntek

Tasmina Perry: Ház a Naplemente-tónál

Nyár, napsütés, szerelem, gyönyörű környezet.

Amíg nem olvastam el a könyvet egészen a végéig, az fogalmazódott meg bennem, hogy egy könnyed, nyári olvasmány a gazdagok, a csillogás világából, amely gyönyörű helyeken játszódik, egy múltban kezdődő szerelem, amely újraéledt a jelenben, de az is lehet, hogy soha el nem múlt...

Ez mind igaz is, de ez a történet súlyos titkokat, szörnyű eseményeket is rejt magában, amire csak a könyv legvégén derül fény.

2017. július 13., csütörtök

Emma Cline: A lányok

Tinédzsernek lenni nem egy könnyű dolog, keresed önmagad, de igazából azt sem tudod, mit akarsz keresni. Meg akarsz felelni a világnak, miközben ki is akarsz tűnni.

Az első fejezetben egy nővel találkozunk, aki próbál minél átlagosabb és észrevétlenebb maradni, napjai unalmas egyhangúságban telnek. De neki jó ez így, az egyhangúság biztonságot jelent és kiszámíthatóságot.

2017. július 12., szerda

Tom Schamp: Mindenre képes szótár

Ez egy olyan könyv, amiben a képek mennyisége magasan vezet a betűkkel szemben, mégse gondoljátok, hogy csak átlapozzátok, végignézegetitek és kész.

Nem, nem, ezt a könyvet sokkal tovább tartott átböngészni, mint elolvasni. Azaz, ha írással lett volna tele, sokkal hamarabb a végére jutok, mint így, hogy ez egy képes szótár. Méghozzá egy mindenre képes!

2017. július 11., kedd

Lauren Fern Watt: Egy kutya bakancslistája

Négylábú társam igaz története

Ismertem régen egy lányt, aki azt mondta, hogy ő nagyon szereti a kutyákat, nagyon szeretné, ha lenne is egy, de nem lesz mégsem, mert nem bírná ki, ha a kutyája meghalna. Van ebben némi igazság, de alapjában véve szerintem egy nagy-nagy butaság.  

Ha az élet egy normális körforgás szerint halad, akkor mi emberek, túléljük a kutyáinkat. Ezt nagyon fájt már így leírnom is, de sajnos ez van. Azokban az esztendőkben viszont, amikor van egy kutyatársunk, annyi sok szeretetet és feltétlen bizalmat kapunk tőle, mint talán senki mástól.

2017. július 10., hétfő

John Hart: A megváltás útján

A kicsi szívem nagyot dobbant, amikor megláttam ezt a könyvet. A kis fehér, sötétségbe burkolózó templom a borítón, a fülszövegben egy tizenhárom évvel ezelőtti megoldatlan gyilkosság, női holttest az oltáron.

Most mit csináljak, odáig vagyok az olyan thrillerekért, amiben egy kicsit a vallás is szerepet kap! :)

Aztán ahogy elkezdtem olvasni a könyvet, rájöttem, hogy sokkal több mindenről fog ez a könyv szólni, mint azt először gondoltam.

2017. július 8., szombat

Öltözz könyvhöz: NASA és farmer


Újra itt az Öltözz könyvhöz, A számolás joga című könyv főszereplésével. A könyvről írt blogbejegyzést IDE kattintva olvashatjátok el.
A könyv amellett, hogy néhol volt egy két száraz része, sok nő igaz története volt, akiket semmi sem állíthatott meg abban, hogy azt csinálják, amihez a legjobban értenek, még ha a társadalom ezzel nem is értett egyet. Ha kitartó vagy, akkor nem számít a nemed, sem a bőrszíned, bármilyen magas célt kitűzhetsz magad elé. Jelen könyvünk esetében szó szerint igazán magas volt ez a cél, egészen a Holdig ért. :)

2017. július 7., péntek

Caitlin Sainio: Horgolt hópelyhek lépésről lépésre

Tudom, hogy a nyár kellős közepén tartunk, és még több, mint 5 hónapunk van karácsonyig. :) De én azt mondom, hogy a hópelyhek horgolását nem lehet elég korán elkezdeni, mert közben más és más ötletek jutnak majd eszetekbe. 

Először csak a karácsonyfára horgoltok, majd eszetekbe jut, hogy de jó lenne téliesíteni, ünnepivé tenni egy-két párnahuzatot, erre pedig az egyik legszebb ötlet a hópehely. 

2017. július 6., csütörtök

M. Kácsor Zoltán: Utazás DínómDánómba

Mikor a gyerekek kicsik voltak, rongyosra olvastuk azokat a meséskönyveket, amelyekben dínók voltak a főszereplők. 

Nagy dinóimádat volt nálunk, bár Zsófi kicsit habozott a hercegnők és a dínók között, de ő is nagyon szerette a dínós meséket. Mivel már akkor is szeretett mindent megoldani, időnként összeházasított egy dínót és egy hercegnőt, mondván, a dínó nagyon aranyos, attól, hogy nem szép, és jó az, ha egy férj sokkal nagyobb, mint a feleség.

Hogy ezt miért gondolta, arra még nem derült fény, az is lehet, hogy mára már másképpen gondolja, valahogy ezt a kérdést azóta sem vitattuk meg. :D

2017. július 5., szerda

Fredrik Backman: A hazavezető út minden reggel egyre hosszabb

Fredrik Backman három előzőleg olvasott könyve után én már minden könyvére vevő vagyok. Ennek a könyvnek már valahogy a címe is azt sugallja, hogy nem lesz könnyű olvasmány.

A könyv rövid ugyan, ám jelen esetben ez nem is baj. Nem azért, mintha nem olvasnék bármilyen hosszúságú könyvet a kedvenc szerzőmtől, hanem azért, mert ez a könyv felidézi elvesztett szeretteinket, felszaggatja a rég eltemetett fájdalmainkat, előhozza azokat a meg nem tett, elmulasztott dolgokat, amelyeket most már megtennénk és máshogy csinálnánk. 

2017. július 4., kedd

Jodi Picoult: Apró csodák

Nem meglepő Jodi Picult témaválasztása,  hiszen kicsit mindig méhkasba nyúl könyveinek témáival. Az azokban boncolgatott problémákra nem lehet azt mondani, hogy egyszerűek, és bár valószínűleg állást tudunk foglalni egyik vagy másik szereplő oldalán, de a későbbiekben elbizonytalanodhatunk, mert Jodi több oldalról világítja meg a helyzetet.

Ebben a könyvében a rasszizmust  választotta központi témájának, amiről már 20 éve készült könyvet írni. Kérdezhetnénk, hogy ő, aki saját bevallása szerint kivételezett fehérként nőtt fel, hogyan tud hitelesen írni erről a súlyos témáról. 

2017. július 3., hétfő

Acsai Roland: A betondzsungel könyve

"Egy nagyvárosi Maugli-történetet tartasz a kezedben" - hirdeti a fülszöveg. És valóban, azzal a különbséggel, hogy itt nem egy, hanem egyből két Maugli is van. 

Gólem, az állatkert farkasgondozója, a hatalmas óriás egy sötét éjszakán a folyóban, egy csónakban két csecsemőt talál. Egy fiút és egy lányt. Miután kimenti őket a jeges vízből magával viszi őket az állatkertbe.